pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 lutego 2014
  • wyświetleń: 1602

Ferie w gminie Miedźna - zdjęcia

Był bal, była mafia i piraci - tak przebiegały ferie w bibliotekach gminy Miedźna.

Zajęcia organizowane przez bibliotekę podczas ferii zimowych już za nami. Spotykaliśmy się czterokrotnie, a ci którzy w nich uczestniczyli na pewno się nie rozczarowali.

20 stycznia  gry planszowe opanowała "Mafia"... bo właśnie taką nazwę nosiła tajemnicza gra, która angażuje uczestników do analizy zachowań graczy i wyciągania wniosków oraz rozwija zmysł obserwacji.

Ferie w gminie Miedźna - 20-28.01.2014 · fot. GBP Miedźna


Kolejno następujące po sobie gry, przeplataliśmy popcornem, czyli zabawą, która rozgrzewała ruchowo naszych graczy. A były jeszcze zgadywanki: Zgadnij kim jesteś? oraz układanie historyjek : kto, gdzie, kiedy? Po takim wysiłku wreszcie "wylądowaliśmy" w zoo by zagrać w małpki.

Drugi dzień ferii przyciągnął jeszcze więcej dzieci w wieku od 6-13 lat. Zaplanowane na ten dzień eksperymenty cieszyły się ogromną popularnością, a były to między innymi "jajkożerna" butelka, poduszkowiec, kuchenne bańki, odświeżacz pieniędzy, atrament duchów i kwadratowe bańki.

Kolejne  zajęcia  były poświęcone światu psów i kotów. Dzieci poznały rozwój zwierzątek od urodzenia do wieku dorosłego, poznały różne ciekawostki na ich temat oraz rasy naszych czworonożnych przyjaciół. Przedstawione życiorysy kotów i psów przeplatane były zabawami, pt. "Kot doktora" oraz "Piesek". Zwieńczeniem zajęć były słodkie kotki: nasi goście wykonali je z wafli, nutelli, paluszków, draży oraz biszkoptów.

Ostatnie zajęcia zostały zdominowane przez morskich piratów, którzy "napadli" na bibliotekę. By jednak uprawiać rzemiosło pirackie, trzeba było poznać historię piratów i słynnych wilków morskich (tych legendarnych oraz tych najbardziej znanych z sal kinowych). Nie mogło też zabraknąć głównej rozrywki na pirackim statku czyli gry w karty... nasi mali piraci zagrali w zabawną grę pt. OSIOŁEK.  Na koniec zajęć uczestnicy podzielili się na trzy drużyny i poprzez abordaż przejęli wszystkie pomieszczenia biblioteki do budowania swoich statków.

Filia Biblioteczna nr 2 w Woli w czasie ferii także przygotowała różne atrakcje dla dzieci.

Był bal karnawałowy, który dostarczył każdemu z uczestników mnóstwo radości i zadowolenia. Zabawę rozpoczął wspólny taniec, podczas którego zaprezentował się każdy z przebierańców. Przez cały czas zabawę umilała przebojowa muzyka a także duża ilość zabaw i konkursów, w których dzieci ochoczo brały udział. Były "zabawy z balonikami", "tańczące polecenia z kapelusza".  Nie mogło się obyć bez konkursu na najlepszy taniec. Jednak największym powodzeniem cieszyła się zabawa w krzesełka, która na życzenie dzieci powtarzana była kilkakrotnie. W chwilach przerwy nasi goście rozwiązywali "zimową zgaduj zgadulę".

Zabawa karnawałowa poprzedzona była zajęciami, które odbyły się 28 stycznia. Nasi goście  wysłuchali opowiadania autorstwa Joanny Krzyżanek pt. "Cecylka Knedelek i kolorowe bale". Książeczka była dla dzieci  źródłem informacji do przygotowania się do balu karnawałowego. W trakcie  tych zajęć dzieci wykonały maski w postaci motylków, króliczków  i piesków.

źródło: GBP w Miedźnej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.