Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 31 października 2013
  • 26 listopada 2013
  • wyświetleń: 4665

X Festiwal Muzyki Kameralnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

W dniach od 22 do 24 listopada odbyła się dziesiąta edycja festiwalu Musica Da Chiesa. W kościołach pszczyńskiej starówki: ewangelickim i katolickim odbyły się - jak co roku - trzy koncerty.

Jubileuszowa odsłona festiwalu przebiegała pod znakiem różnorodności: od barokowych arii sopranowych z towarzyszeniem trąbki, violi do gamba i klawesynu, poprzez spektakl słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, do muzyki XVII-tego, XVIII-tego, XIX-tego i XX-tego wieku wykonywanej na szklanej harfie.Musica da Chiesa - kwartet barokowy w kościele ewangelickim w Pszczynie 22.11.2013 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Pszczyńskie Towarzystwo Muzyczne Con Fuoco organizujące festiwal po raz dziesiąty oraz wspierające go od dwóch sezonów Pszczyńskie Centrum Kultury zostały wspomożone finansowo przez Zarząd Osiedla Stare Miasto, Restaurację Smak Regionu, Firmę Ziobro, Bank Spółdzielczy w Pszczynie, Pensjonat Piano Nobile, Firmę Mirpol Mirosława Kobióra oraz państwa Sylwię i Stanisława Puchałków.

Musica da Chiesa - koncert papieski "Co może jeden człowiek" - Jan Nowicki z zespołem De Profundis w kościele pw. Wszystkich Św. w Pszczynie 23.11.2013 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Szczególną chwilą było wręczenie, podczas niedzielnego koncertu, kwiatów panu Zygmuntowi Kukli - organiście i nauczycielowi muzyki obchodzącemu sześćdziesiątą rocznicę posługi organistowskiej przez kreujących festiwal od roku 2003 pana Damiana Stanię - dyrektora artystycznego, kompozytora, organistę oraz doktora Marcina Leśniewskiego - muzykofila, lekarza, wykładowcę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Musica da Chiesa - duet Glassduo w kościele pw. Wszystkich Św. w Pszczynie 24.11.2013 r. · fot. Andrzej Grynpeter

Pszczyńskie Towarzystwo Muzyczne Con Fuoco / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Parafia pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.