Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 października 2013
  • 3 listopada 2013
  • wyświetleń: 2028

Koncert Chwili Nieuwagi w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

3 listopada, podczas X Turnieju Zespołów Ludowych im. M. Cieśli w Suszcu, odbędzie się koncert zespołu Chwila Nieuwagi.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Chwila Nieuwagi, który odbędzie się 3 listopada 2013 roku podczas X Turnieju Zespołów Ludowych im. M. Cieśli "Jak ze Suszca powędruję..." ok. godz. 19:00.

Chwila Nieuwagi funkcjonuje od 2008 r. Początkowo duet gitarowo-wokalny (Martyna i Andrzej Czechowie) rozrósł się, najpierw do kwintetu, a następnie do sekstetu. (Piotr Kotas - piano, Marek Sochacki - perkusja, Rafał Kierpiec - kontrabas, Bartłomiej Plewka - perkusjonalia).

Zespół tworzy muzykę z kręgu Krainy Łagodności, o czym świadczyć może ukazanie się utworu "A kiedy mi przyjdzie" na składance "W Stronę Krainy Łagodności vol.2″. Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości. Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący.

W maju 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: "Niepoprawna Muzyka", na której znalazło się 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów (min. Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza, Konopnickiej, Wawiłow) oraz do własnych tekstów zespołu. Całość stanowi ciekawą mieszankę folku, jazzu i poezji. Rok 2013 to kolejna płyta w dorobku zespołu - płyta "Miszung".

Wstęp na koncert jest darmowy!

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.