Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 października 2013
  • 13 listopada 2013
  • wyświetleń: 3548

W Beskid Śląski z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Wydawać by się mogło, że niedziela 10 listopada należeć będzie do takich samych mokrych i nieprzyjemnych dni jak kilka ją poprzedzających. Nic bardziej mylnego. W słoneczną, ciepłą, bezwietrzną niedzielę odbyła się kolejna w tym roku szkolnym wycieczka Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "Diablak".

Trasę rozpoczęliśmy w Górkach Wielkich od odwiedzenia Grobu Zofii Kossak - Szatkowskiej polskiej powieściopisarki, uczestniczki ruchu oporu organizacji Żegota. W Górkach Wielkich znajduje się również poświęcone jej twórczości muzeum. Dalej trasa wiodła na Zebrzydkę (577 m n.p.m.) skąd grupa skierowała się przez Łazek na Błatnią (917 m n.p.m.). Po odpoczynku uczestnicy zdobyli jeszcze Klimczok (1117 m n.p.m.) i przez Szyndzielnię zeszli do Wapienicy, zapoznając się jeszcze z budową zapory betonowo - ziemnej im. Ignacego Mościckiego, której powstanie spiętrzyło wody rzeki Wapienicy i doprowadziło do utworzenia zbiornika wodnego - Jezioro Wielka Łąka.

W Beskid Śląski z Diablakiem - 10.11.2013


Trasa wycieczki dobrana została pod predyspozycje i oczekiwania grupy i przysporzyła uczestnikom bardzo wielu wrażeń. W trakcie wycieczki przetrzebiona jesiennymi chorobami grupa mogła podziwiać panoramy m.in. Beskidu Śląskiego, Żywieckiego oraz Małego. Przedstawiono również historię terenu, w którym odbywała się wędrówka oraz budowę geologiczną. Uczestnicy zapoznani zostali z szatą roślinną tej części beskidzkich lasów, ale przede wszystkim mile i aktywnie spędzili niedzielę. Tradycyjnie odbył się również króciutki konkurs z ciekawymi nagrodami. Jak zwykle wszystkim dopisał bardzo dobry humor i zadowolenie z mile i aktywnie spędzonego wolnego czasu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl. Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez UKST "Diablak".

Artur Wojciech, Agnieszka Szczypka - Wojciech

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.