Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 października 2013
  • wyświetleń: 2842

Wichurzanie i jesienne wędrowanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

W minioną niedzielę 20 października dzieci i młodzież z klubu turystycznego Wichura działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie Starej Wsi, wybrała się w Beskid Śląski by wędrować pięknymi jesiennymi szlakami.

Swoją wędrówkę rozpoczęli na stacji PKP Wisła Głębce, skąd udali się na Stożek. Szlaki usłane były przepięknymi dywanami z liści, a słońce malowało cudowne krajobrazy wokół. Rewelacyjna widoczność pozwoliła Wichurzanom na naukę wszechotaczającej topografii, ponieważ mogli zobaczyć: Tatry, Małą Fatrę, Beskid Żywiecki, Beskid Śląsko-Morawski a także pozostałą część Beskidu Śląskiego. Przez dłuższy okres czasu wędrowali czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim, a dzięki temu zdobyli dużo punktów do odznaki GOT i GSB.

Wichurzanie i jesienne wędrowanie - 20.10.2013 · fot. Joanna Rozmus-Cader


Swoją wędrówkę zakończyli na Czantorii, skąd zeszli do Ustronia Polany, by przepełnionym pociągiem wrócić do Pszczyny. Fenomenem staje się ilość chętnych młodych ludzi do wyjazdów w góry. Klub liczy już blisko 100 aktywnych członków, z czego na ostatniej wycieczce było równych 40. Piękna jest również integracja dzieci i młodzieży - pomoc młodszym - nie tylko przy noszeniu plecaków, wspólny śpiew, dzielenie się swoimi zapasami żywnościowymi, troska i opieka starszych, doświadczonych Wichurzan. To był kolejny piękny wyjazd, który pozostanie na długo w pamięci młodych turystów.

W następny weekend wyjeżdżają po raz kolejny w Wielką Fatrę, by wędrować szlakiem Janka Bojmira i wyjść na Tłustą i Ostrą.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.