Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 października 2013
  • wyświetleń: 1592

POPP w Babczynej Dolinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

W sobotę 28 września koło turystyczne prowadzone przez Danutę Abramowicz-Heczko w ramach zajęć POPP, zorganizowało wycieczkę rowerową do rezerwatu przyrody "Babczyna Dolina" położonego w nadleśnictwie Kobiór.

Uczniowie zaopatrzeni w mapę i busolę pokonywali liczne ścieżki leśne, aleje i drogi rowerowe wiodące malowniczymi trasami, urozmaiconymi łąkami, stawami śródleśnymi, strumieniami, głazami narzutowymi upamiętniającymi miejsca polowań książąt pszczyńskich.

POPP w Babczynej Dolinie - 28.09.2013


Podziwialiśmy objęty ochroną bór trzcinnikowy z wieloma gatunkami roślin i zwierząt. Udało nam się nawet zaobserwować wygrzewającego się na słońcu zaskrońca. Nie obyło się też bez wesołych przygód, kiedy nasza rozmarzona, zasłuchana w szum lasu koleżanka wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście miękkie mchy złagodziły upadek i wszystko skończyło się dobrze. Wróciliśmy do domu w dobrych humorach i z plecakami pełnymi maślaków i podgrzybków.

Danuta Abramowicz-Heczko, źródło: POPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.