Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 1963

Agnieszka Frączek w bibliotece

W słoneczny, chociaż już chłodny ranek 3 października, ze swoimi wierszami przyjechała do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie przesympatyczna autorka książek dla dzieci - Agnieszka Frączek.

Drugo i trzecioklasiści z SP w Miedźnej dowiedzieli się, skąd pisarka czerpie pomysły i inspiracje do pisania wierszy. Bo czy komuś się przyśniło, że to na przykład koty mogą się chować za tym trudnym słowem "inspiracja"??? Przypadek Pani Agnieszki jest tego dowodem. Wystarczył wyjazd na Mazury oraz 6 "nieszczęść" /kotów/ okropnie miauczących, które pani Agnieszka ze swoją rodziną znalazła gdzieś pod deskami.

Od tego momentu koty miały właścicielkę , a właścicielka "inspirację" - chociaż wtedy jeszcze o tym nie wiedziała.
Tym sposobem powstała książka z wierszami o kotach pt. "Kotostrofy". Na jej przykładzie autorka opowiedziała dzieciom o "drodze" książki - od pomysłu autora, poprzez pracę i pomysły ilustratora, pracę wydawnictwa, pośrednictwo księgarni, aż do zbiorów w bibliotece lub na własnej półce czytelnika.

Agnieszka Frączek w bibliotece w Miedźnej - 03.10.2013 · fot. GBP Miedźna


Czytelnicy i miłośnicy kotów mogą się cieszyć książką, a poetka obecnością swoich kotów: Fisi, Zakrętki, Kolesia i Asa.
Podczas spotkania uczniowie mogli przyswoić sobie znaczenia trudnego wyrazu "homonim".

Okazało się, że dzieci świetnie posługują się homonimami, chociaż nawet nie są tego świadome. Bo czy można być w sosie i nie być w sosie? Czy ktoś zrobiony w konia wygląda jak koń?, a ktoś nabity w butelkę rzeczywiście się w niej znajduje? Zapytajcie o to drugo- i trzecioklasistów już oni wam na to odpowiedzą.

Agnieszka Frączek napisała także biografię Juliana Tuwima adresowaną dla dzieci, chociaż nawet dorośli mogą po nią śmiało sięgnąć. Zamieściła w niej różne ciekawostki z życia małego i nieco starszego Julka Tuwima, których na próżno by szukać w podręcznikach.

Tytuł książki: "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Polecamy! Oczywiści wątku Tuwima nie zabrakło też podczas spotkania. Pamiątką ze spotkania były autografy pisarki wpisane do książki lub pamiętnika.

źródło: GBP w Miedźnej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.