Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 października 2013
  • 15 października 2013
  • wyświetleń: 5201

Z uśmiechem w piątek w "13"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek 11 października w Galerii "13" spotkali się wszyscy wielbiciele nastrojowej muzyki i miłośnicy poezji cenionych polskich autorów. "Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej" było hasłem przewodnim kolejnego wieczoru "Poezji i muzyki pod 13".

XIX-wieczny francuski dramaturg i poeta Victor Marie Hugo powiedział - "Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy". Choć spotkanie odbyło się tuż po zachodzie słońca to z pewnością żadnemu z uczestników nie zabrakło na twarzy promiennego uśmiechu.

Organizatorzy spotkania przygotowali sporo atrakcji dla widzów. Tym razem na scenie zagościła poezja Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego, Tadeusza Borowskiego, Jana Twardowskiego, Adama Ziemianina i Wisławy Szymborskiej w wykonaniu prowadzącej spotkanie Renaty Zborowskiej oraz recytatorów Marcina Piecha, Piotra Błauta i Michała Pudełko.Wieczór uświetniły występy zdolnych wokalistów. Muzyczną przygodę od piosenki "Uśmiechnij się kochanie" rozpoczęła Renata Zborowska, która zaśpiewała także "Moje szczęście, uśmiechnij się" oraz "Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej". W klimatyczny nastrój publiczność wprowadziła Natalia Rudakiewicz, w ciekawy sposób interpretując utwór Anny German "Człowieczy los" oraz Anny Jantar "Za każdy uśmiech twój". Najmłodsze wokalistki Karolina i Martyna Olszowiec rozbawiły publiczność piosenką "Śmiechu nigdy dość". Patrycja Sołtys wykonała brawurowo utwór "Jesteś jak cień", a Dorota Bieniek podkreśliła nastrój wieczoru piosenką "Za jeden uśmiech twój", natomiast Paulina Mika rewelacyjnie wykonała "Radość najpiękniejszych lat" z repertuaru Anny Jantar.

Z uśmiechem w piątek w "13" - 11.10.2013 · fot. Beata Skrzypiec


Atrakcją wieczoru był konkurs fotograficzny przygotowany przez Renatę Zborowską i Barbarę Czerkowski "Patrzysz i nie widzisz". Zadaniem gości było rozpoznanie miejsca, gdzie zrobione było zdjęcie. Publiczność udowodniła, że zna bardzo dobrze nawet najmniejsze pszczyńskie perełki znajdujące się na fasadach i we wnętrzach kamienic, zabytkowe gzymsy, kolumny i attyki miejskich willi oraz elementy dekoracyjne okuć starodawnych drzwi i bram wjazdowych. Za każda prawidłową odpowiedź przyznawane były nagrody, ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego.
Organizatorzy zadbali również o podniebienia gości, przygotowując poczęstunek w postaci słodyczy, herbaty i kawy oraz soków.

Dwudziesty wieczór z "Poezją i muzyką pod 13" można zaliczyć jak najbardziej do udanych. Cel spotkania został zrealizowany. Na twarzach wszystkich widzów zagościł szczery i radosny uśmiech, zgodnie ze słowami Ryszarda Riedla: "...podaruj uśmiech swój tym, których spotkałeś na jawie i w swym śnie, a może ktoś skazany na samotność ogrzeje się twym ciepłem, zapomni o kłopotach".

Już teraz zapraszam na kolejny wieczór w towarzystwie poezji i muzyki, który odbędzie się jak zawsze w "13" 22 listopada o godzinie 19.00. Planujemy "Spotkanie z panem Tuwimem".

Tomasz Gruca

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.