Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 października 2013
  • wyświetleń: 2012

Diablak w XV Rajdzie Górskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

5 października uczniowie reprezentujący UKST "Diablak" i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie wzięli udział w XV Rajdzie Górskim Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego. Rajd ten, jak co roku, organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Ziemi Pszczyńskiej.

Trasa rajdu przygotowana dla członków UKST "DIABLAK": Żarnówka Mała - Bujakowski Groń - Hrobacza Łąka - Gaiki - Przegibek - Magurka - Wilkowice.

W trakcie trwania wycieczki uczestnicy mieli możliwość poznania części Beskidu Małego, zapoznali się również z walorami przyrodniczymi, piętrami roślinnymi i budową geologiczną. Jak zwykle wszystkim dopisał bardzo dobry humor, a i pogoda była rewelacyjna. Opiekunami grup byli kolejno Artur Wojciech, Marek Czerwiński, Daniel Brudny.

UKST „DIABLAK” w XV Rajdzie Górskim Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego 05.10.2013r.


Nieodzownym elementem rajdów górskich organizowanych przez PTTK Oddział Ziemi Pszczyńskiej jest quiz wiedzy, tym razem o Beskidzie Małym. UKST "Diablak" było reprezentowane przez trzy grupy młodzieży. Każda grupa składała się z przedstawicieli różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego.
W końcowej klasyfikacji grupa UKST- POPP "Diablak" III zajęła trzecie a UKST- POPP "Diablak" IV miejsce.

Wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy - należy pamiętać, iż rywalizacja kształtuje charaktery i pożądane postawy, jednak najważniejszym wydaje się być fakt, że tylu młodych ludzi w wolną sobotę spędziło aktywnie czas w górach!

Więcej informacji nt. działalności koła znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl Zapraszamy młodzież do udziału w wycieczkach organizowanych przez UKST "Diablak".

Najbliższe imprezy to:
- wyjazd na ściankę wspinaczkową 18.10.2013r.
- wycieczka turystyczna "Beskid Śląski" 10.11.2013r.

Artur Wojciech, Agnieszka Szczypka - Wojciech / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.