pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 23 września 2013
  • 1 października 2013
  • wyświetleń: 4960

Trzeci sezon Poezji i muzyki pod 13

Miłośnicy pięknego słowa polskiego mówionego i śpiewanego chętnie odpowiedzieli na zaproszenie "Bądź gotowy dziś do drogi"i dość licznie stawili się w piątek 27 września wieczorem w Pszczyńskim Centrum Kultury, aby w "13" przy filiżance kawy delektować się treścią prezentowanych utworów.

Tym razem spotkanie dotyczyło podróży, wędrówki, poszukiwań, poznawania świata, ucieczki od rzeczywistości. "Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki. Żaden człowiek nie był nigdy w pełni samym sobą, lecz mimo to każdy ku temu dąży, jeden w mroku, inny w światłości, jak kto umie". Te słowa wybitnego romantyka były mottem wieczoru.W programie znalazły się wiersze Adama Asnyka, Leopolda Staffa, Kazimiery Iłłakowiczówny, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej i Jonasza Kofty w interpretacji Piotra Błauta, Michała Pudełki i Renaty Zborowskiej. Piosenki towarzyszące poezji nastrajały bardzo optymistycznie. I tak rozpoczęła Karolina Olszowiec "Małym odkrywcą" o poszukiwaniu w życiu ciągle nowych wiadomości. Potem Patrycja Sołtys ekspresyjnie zachęcała "Do słońca leć".

Trzeci sezon Poezji i muzyki pod 13 - 27.09.2013 · fot. Beata Skrzypiec


Następnie usłyszeliśmy zapomniany utwór o szukaniu pocieszenia po nieszczęśliwej miłości w podróżowania po świecie ("Pójdę droga w świat daleki") w wykonaniu Renaty Zborowskiej. Nastrojową piosenkę "Pejzaż bez ciebie" zaśpiewała debiutująca na tej scenie jako wokalistka i akompaniatorka Natalia Rudakiewicz, a potem druga debiutantka Dorota Bieniek wykonała niezapomniany przebój Czerwonych Gitar "Droga, którą idę". Następnie widzowie razem z Renatą Zborowska zaśpiewali nieśmiertelne "Remedium". Natalia pojawiła się na scenie po raz drugi z piosenką "Szczęśliwej drogi już czas" w bardzo ciekawej interpretacji. Julia Biela zaprosiła do podróży w krainę baśni", a na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę, z której wzięty został tytuł wieczoru.

Dziewiętnasty z kolei wieczór "Poezji i muzyki pod 13" upłynął w miłej sympatycznej atmosferze. Podziękowania należą się pani Ani Szczepańczyk za piękna dekorację, Piotrowi Filipczukowi za nagłośnienie i Marcinowi Piechowi za obsługę kelnerską oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania i zrobieniu porządku po zakończeniu.

Na "dobranoc" goście otrzymali jak zwykle "złotą myśl": "Człowiek jest i będzie zawsze w swoim najgłębszym jestestwie poszukujący. Tęsknota za utraconym rajem jest wpisana w jego serce. Ludzie szukają przez całe swoje życie, na wielu, często okrężnych drogach, bezdrożach i manowcach. Szukają jakiegoś zbawczego portu, stołu z chlebem i winem, serca i życzliwej dłoni. Cichej obecności kogoś, która trwa nawet wtedy, gdy zamilkną słowa".

Następne spotkanie 11 października o godzinie 19.00. W programie pojawią się teksty pod hasłem "Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej" oraz niespodzianki z nagrodami. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.