pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 maja 2013
  • 29 maja 2013
  • wyświetleń: 6059

XXII Dni Gminy Pawłowice

Nadchodzące Dni Gminy Pawłowice to zbiór imprez i wydarzeń, w których każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Finałowy festyn zaplanowano na 25 i 26 maja.

Dni Pawłowic


Finał XXII Dni Gminy Pawłowice rozpoczął Gminny Mityng Sportowy. Zmagania uczestników mogliśmy obserwować na boiskach przy Gminnym Ośrodku Sportu oraz na Hali Sportowej w Pawłowicach. Konkurencje jakie organizatorzy przygotowali dla zawodników miały sprawdzić ich wytrzymałość, formę i zaangażowanie w pracę zespołową.

Równolegle do promocji sportu i zdrowego trybu życia, w sobotnie przedpołudnie, we wszystkich przychodniach zdrowia na terenie Gminy Pawłowice odbywały się bezpłatne, profilaktyczne badania.

Sobota, 25 maja o godzinie 16:00 rozpoczęła się paradą samochodów amerykańskich i zabytkowych. Był to już trzeci zlot miłośników motoryzacji w Gminie Pawłowice. Tym razem na parkingu przed Urzędem Gminy można było zobaczyć 22 samochody. Wśród wystawców przeprowadzono 3 plebiscyty. Najładniejszym samochodem amerykańskim ogłoszono Cadilaca Deville Coupe, którego właścicielem jest pan Marek Scechura z Zakopanego. Posiadaczem najładniejszego auta zabytkowego, jakim jest Citroen 2CV z 1984 roku, okazał się Franciszek Szymik pochodzący z Niemiec, natomiast najstarszym autem jakie pojawiło się na zlocie przyjechał pan Marian Studnic a jego samochód to Citroen z 1930 roku!

XXII Dni Gminy Pawłowice - 25-26.06.2013 · fot. UG Pawłowice


Sobotni wieczór minął w towarzystwie zespołu North Cape. Dawką dobrego humoru zarażał kabaret Dno.

Po godzinie 19:00 na pawłowickiej scenie panował irlandzki klimat. W rytm irlandzkiej muzyki granej przez zespół Carrantuohill tańczyła formacja taneczna Salake.

Cykl Sobotnich imprez w ramach obchodów XXII Dni Gminy Pawłowice zakończyła dyskoteka, na której o dobrą zabawę i muzykę dbał DJ Skrzypa.

Finałowa niedziela, 26 maja przebiegała w dwóch równoległych etapach, na rynku przy Urzędzie Gminy oraz w parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka. Od godziny 15:15 na Pawłowickiej scenie mogliśmy obserwować występ Orkiestry Dętej "KWK Pniówek" oraz zespołów regionalnych.

Jedną z wielu gwiazd jakie prezentowały się podczas niedzielnej imprezy był zespół Mirosław Jędrowski Show.

Równolegle w parku, o godzinie 16:00 rozpoczął się cykl występów artystyczno - kulturalnych. Uczestnicy XXII Dni Gminy Pawłowice mogli zobaczyć wystawę prac plastycznych, obejrzeć przedstawienia teatralne przygotowane przez grupy artystyczne z Gminnego Ośrodka Kultury a także posłuchać utworów zespołu Jack Band. Ponadto można było zapoznać się z ofertą gminnych szkół, które promowały się na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Śląskim humorem i dowcipem, pawłowicką publiczność, zarażał Jacek Ziobro.

Wieczorem, o godzinie 19:00 na scenie zaprezentowała się grupa musicalowa "eM".

Przed występem gwiazdy wieczoru, publiczność zgromadzoną na Rynku przy Urzędzie Gminy rozgrzewała Rewia Taneczna zespołu Klips & Revolta.

Po tym gorącym pokazie tanecznym nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą był Shakin Dudi. Artysta rozpoczął swój występ o godzinie 21:00.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.