pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 maja 2013
  • wyświetleń: 3953

Konkurs Mitologiczny w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

Uczniowie siedmiu szkól rywalizowały o laur zwycięstwa w I Konkursie Mitologicznym "12 prac Herkulesa".

7 maja w Bibliotece Publicznej filia nr 2 w Woli odbyła się I edycja konkursu mitologicznego dla klas V szkól podstawowych "12 prac Herkulesa". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Studzienicach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej filia Wola II.

Zadania konkursowe przygotowały: pani Magdalena Pasamonik z biblioteki w Woli i Pani Katarzyna Wadas - nauczycielka ZSP w Studzienicach. Konkurs poprowadziła Pani Małgorzata Skonieczna. O laur zwycięstwa walczyło 7 drużyn z SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 2 W Woli, SP nr 8 w Rudołtowicach, SP nr 12 Studzionce, SP 16 w Studzienicach, SP nr 18 w Pszczynie oraz SP w Mizerowie.

Konkurs Mitologiczny w Woli - 7.05.2013 · fot. Katarzyna Wadas


Zawodnicy musieli zmierzyć się z 12 pracami jak mitologiczny Herkules. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe losowane z rogu obfitości, dotyczyły one bogów i herosów, związków frazeologicznych pochodzących z mitologii greckiej. Należało rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć, o jakiej postaci z mitologii mowa na podstawie opisu lub ilustracji.

Uczestnicy radzili sobie z konkurencjami wyśmienicie, wiedza piątoklasistów była naprawdę imponująca. Wykazali się znajomością drzewa genealogicznego bogów greckich i prawidłowo opisali gobelin znajdujący się z Muzeum Zamkowym w Pszczynie przedstawiający "Herkulesa duszącego lwa nemejskiego". Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor ZSP w Studzienicach dr Halina Nocoń, dyrektor GBP w Miedźnej Renata Szweda oraz Jolanta Kalafarska instruktor w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie.

Główną nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie Maria Korczak i Wojciech Brudek, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16 ze Studzienic - Karolina Poterałowicz i Paweł Krasoń. Trzecią nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa w Studzionce - Bartosz Stajewski i Michał Przybyła. Wszyscy uczniowie otrzymali rogi obfitości, w których znajdowały się pamiątkowe smycze, ołówki oraz maskotki na pocieszenie.

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielkom przygotowującym swoich uczniów gratulujemy.

Katarzyna Wadas

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj