pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 14 marca 2013
  • wyświetleń: 4464

Zajęcia w Przedszkolu nr 21

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - słowa te, wypowiedziane przez Janusza Korczaka są stałą inspiracją do działań Przedszkola nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie.

Cała kadra stara się aby o każdej porze roku przedszkole było miejscem niezwykłym dla dzieci. Nauczyciele stwarzają dzieciom wiele okazji do twórczego działania, rozbudzając codzienną aktywność dzieci w sposób dostosowany do ich potrzeb i możliwości, a cel jest jeden: wspomagać wszechstronny rozwój w najbardziej atrakcyjnej dla dziecka formie - zabawie.

Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie


Uczymy się bawiąc - zasada ta towarzyszy nam przez cały rok szkolny, więc od września atrakcji było nie mało i wiele radosnych chwil już razem przeżyliśmy: obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka z misiem w roli głównej, gościliśmy Górnika, witaliśmy Świętego Mikołaja oraz spotykaliśmy się w przedszkolu z przedstawicielami różnych zawodów.

W grudniowe przedświąteczne dni, rodzice z dumą podziwiali "Jasełkowe" występy swych pociech, babcie i dziadkowie - w atmosferze radości i wzruszeń wysłuchali wierszy i piosenek z okazji swego święta, a gorące życzenia wnucząt podnosiły temperaturę w styczniowe, mroźne dni.

Kolejną styczniową atrakcją był bal karnawałowy, który jest zawsze wyjątkową okazją do zabawy i radości. I tak jesteśmy już na półmetku roku szkolnego, a przed nami jeszcze tak wiele do zrobienia. Każda pora roku jest wyjątkowa, a każdy miesiąc zachęca do różnorodnych działań.

Nareszcie zbliża się wiosna, promienie słońca dotykają naszych okien w przedszkolu i zachęcają dzieci do zabaw na świeżym powietrzu, spacerów, obcowania bezpośrednio z przyrodą i odkrywania jej tajemnic. Przed nami również przygotowania do kolejnych radosnych imprez i ciekawych wydarzeń, w których nie zabraknie udziału rodziców. Zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola oraz na stronę internetową: ww.pp21pszczyna.szkolnastrona.pl.

Magdalena Dubiel, Urszula Małysz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj