pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 18 lutego 2013
  • wyświetleń: 3525

Folkowianie proszą o pomoc

Folkowianie proszą o pomoc. Jest ona niezbędna, by zespół folklorystyczno-integracyjny mógł nadal grać i realizować swoje marzenia!

Nikt się nie lubi prosić, to trudne, to upokarzające. Wolelibyśmy zapracować, zarobić - nie umiemy.

Zespół folklorystyczno - integracyjny Folkowianie działa w Środowiskowych Domach Samopomocy w Pszczynie i Grzawie. W skład zespołu wchodzą uczestnicy, pracownicy i wolontariusze tychże placówek.

Folkowianie · fot. Arek Dobija


Działamy już 7 lat. Śpiewamy folklor ziemi pszczyńskiej. Dla naszych podopiecznych to wszystko co mają, to duma , radość, sens życia. Zespół raz w tygodniu ma próby. Nasze próby pewnie różnią się od prób podobnych zespołów. Tu wszystko idzie wolniej, tu nie wszyscy umieją śpiewać. Jedni nauczą się ubrać swój regionalny strój i mi łzy z oczu lecą, ze wzruszenia. Każdy wyjazd naszego zespołu to wyrwanie się chorobie, tak to widzę. Każdy występ to poszukiwanie sensu. Każde brawa, to łapanie się obiema rękami faktu, że coś potrafię. Każda pieśniczka to radość, której tak mało w ich życiu.

Spotykamy na naszej drodze wielu przychylnych ludzi, wspierają nas również pszczyńskie Urzędy. Dziękujemy. Ale wydatków ciągle sporo. Bo trzeba uzupełnić stroje, noclegi na wyjeździe zapłacić, paliwo coraz droższe. A nasze śpiewanie ma sens, tylko wtedy, gdy są wyjazdy i występy. Tak trudno nam powiedzieć, nie cieszcie się - nie śpiewajcie, i tak nigdzie nie pojedziemy - bo z czego zapłacimy.

W imieniu całego zespołu, prosimy o pomoc finansową i proszę pamiętać, dla nas nie ma śmiesznej kwoty, każda złotówka jest bardzo ważna. Dziękujemy

Bernadeta Jonkisz
Terapeuta ŚDS w Pszczynie

konto bankowe: PKO BP SA  O/Pszczyna
57 1020 2528 0000 0302 0131 8765
z dopiskiem Folkowianie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.