pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 11 lutego 2013
  • 19 lutego 2013
  • wyświetleń: 5606

"Z walentynkami w tle" pod "13"

Kolejny, czternasty już, wieczór "Poezji i muzyki pod 13" w ubiegły piątek 15 lutego upłynął pod hasłem "Z walentynkami w tle". Prezentowane utwory mówiły o miłości i o szczęściu, uczuciach jakże ważnych w życiu każdego człowieka.

Z przyjemnością obserwujemy, że na nasze piątkowe spotkania przychodzą stali bywalcy. Niektórzy są już naszymi dobrymi znajomymi. Miło nam bardzo, że jesteśmy w stanie zainteresować ich ciągle na nowo.Staramy się dobierać repertuar w taki sposób, aby nikt nie wyszedł zawiedziony. Każdy wieczór jest inny, chociaż zrealizowany w tej samej konwencji. A więc pojawiają się mało znane wiersze znanych polskich poetów, a towarzyszą im głównie polskie piosenki z grupy poezji śpiewanej czy piosenki poetyckiej.

"Z walentynkami w tle" pod "13" - 15.02.2013 · fot. Marcin Piech


Tym razem recytatorzy (Renata Zborowska i Michał Pudełko) prezentowali utwory Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Jana Twardowskiego, Adama Asnyka, Jana Lechonia, Władysława Broniewskiego i Jana Lachonia.

Ilustrację muzyczną stanowiły piosenki bardzo różnorodne. I tak wysłuchaliśmy: "Małe szczęścia" i "Małe rzeczy" w wykonaniu Magdy Kawki, "Wszystkim nam brakuje szczęścia" i "Historia jednej miłości"śpiewane przez Adę Komarek, "Im więcej ciebie tyum mniej" i "Ktoś do kochania" w interpretacji Pauliny Miki, "Mały Książę i Róża" w wykonaniu Patrycji Sołtys oraz "Szczęście raz się uśmiecha" i "Każdemu wolno kochać" prezentowane przez Renatę Zborowską. Wokalistom towarzyszyli akompaniatorzy: Daniel Kolarz i Wojtek Niedźwiedź.

Atmosfera jak zwykle była bardzo sympatyczna. Na gości czekała kawa, herbata, soki i słodkie przekąski. Na stolikach leżały czerwone serduszka z tekstem ostatniej piosenki, którą wszyscy goście zaśpiewali na zakończenie wieczoru razem z wokalistami. Wśród widzów rozlosowano niespodzianki w postaci komedii romantycznych na DVD, albumów z piosenkami i książek.

Niemal każdy z wychodzących gości podchodził podziękować za miły wieczór, sympatyczne przeżycia i ciekawe wrażenia. Ci, którzy byli pierwszy raz, zapowiadali swoją obecność na następnych spotkaniach.

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i zapraszamy 15 marca na spotkanie "Ze snem w tle".

Renata Zborowska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.