pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 grudnia 2012
  • 2 stycznia 2013
  • wyświetleń: 13434

Zaśpiewali dla hospicjum: wideo

W piątek 28 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się tradycyjny koncert świąteczny, a właściwie poświąteczny, przygotowany przez zespół pod opieką pani Renaty Zborowskiej.

Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość posłuchania przepięknych kolęd i pastorałek, które od nocy wigilijnej rozbrzmiewają w wielu kościołach i domach.

W repertuarze tego koncertu znalazły się głównie utwory polskie. Koncert rozpoczęła jednak kolęda austriacka "Cicha noc" (Magda Kawka, Aurelia Uszok, Ada Komarek, Paulina Mika i Marcin Staszek), gdyż to właśnie ona należy do najpopularniejszych pieśni świątecznych na całym niemal świecie. Potem kolejno popłynęły dźwięki utworów rodzimych, tych bardzo starych (z XVII i XVIII wieku) i najnowszych.Pojawiły się kolędy: "O gwiazdo betlejemska" (Aurelia Uszok i Renata Zborowska), "W żłobie leży"(Ada Komarek i Magda Kawka), "Pójdźmy wszyscy do stajenki"(Julia Biela, Karolina Olszowiec i Patrycja Sołtys) "Gdy śliczna panna"(Paulina Mika i Ada Komarek), "Oj, maluśki"(Filip Poloczek, Julia Biela, Karolina Olszowiec, Julia Samarajtys, Patrycja Sołtys), "Dzisiaj w Betlejem"( Sylwia Staroń, Magda Kozik, Justyna Ficek, Ola Paliczka, Natalia Lazarek i Patrycja Sołtys - przygotowane przez Magdę Drobiec), "Mizerna cicha" (Patrycja Sołtys, Magda Kawka, Aurelia Uszok, Ada Komarek), "Bosy pastuszek" (Julia Biela, Karolina Olszowiec i Filip Poloczek oraz Julia Skamarajtys na dzwonkach) oraz pastorałki: "Tobie mały Panie" (Magda Jeleń i Szymon Tomaszek), "To jest Twój czas" (autorstwa Szymona Tomaszka, wykonana przez niego w duecie z Magdą Jeleń), "Siądź z nami wraz" ( utwór napisał Paweł Kaśków, wykonała go Paulina Mika z Marcinem Staszkiem), "Całą noc padał śnieg" (Renata Zborowska), "Zaśpiewajmy kolędę" (Magda Kawka, Ada Komarek i Aurelia Uszok, Paulina Mika). Ten ostatni utwór wykonała później ze wszystkim wykonawcami zadowolona publiczność.

Zaśpiewali dla hospicjum - 28.12.2013 · fot. Aneta Michalik


Cały zespół wykonał ogromną pracę nad przygotowaniem tego koncertu, który bardzo podobał się publiczności. A na scenie pojawiło się prawie trzydziestu wykonawców. Wokaliści zostali już wymienieni, czas wspomnieć o instrumentalistach, bo dzięki nim wykonywane utwory nabrały jeszcze ładniejszych barw: Mikołaj Poloczek ( uczeń szkoły w Piasku - skrzypce, towarzyszył swoim koleżankom i bratu w "Oj, maluśki"), Patrycja Kałamała (skrzypce), zespół muzyczny: Daniel Kolarz (klawisze), Wojtek Niedźwiedź (gitara basowa), Radek Mika (perkusja), Piotr Filipczuk (gitara), Piotr Bujar (saksofon sopranowy) akompaniatorzy: Dawid Oszek, Adrian Pistelok i Mirek Lachowski oraz Karina Bieszczad (fortepian i przygotowanie grupy uczniów ze szkoły w Piasku). Całość prowadzili: Renata Zborowska i Michał Pudełko.

Dochód ze sprzedaży wejściówek - cegiełek przeznaczony został na Hospicjum św. Ojca Pio. Pani Teresa Buczak - prezes Hospicjum - podziękowała zespołowi i przekazała zgromadzonym życzenia noworoczne. Podziękowania należą się także Pszczyńskiemu Centrum Kultury za umożliwienie zrealizowania tego koncertu i Darkowie Pecynie za obsługę techniczną.

Mamy nadzieję, że ten krótki filmik i zdjęcia chociaż w niewielkim stopniu oddają nastrój tego koncertu.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.