Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 grudnia 2012
  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 6513

Poezja i muzyka: marzenia w "13"

W piątek 14 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13". Wielu gości zaszczyciło nas swoją obecnością mimo niezbyt sprzyjającej pogody i nawału prac przed nadchodzącymi świętami.

------

Wysłuchanie pięknych poetyckich tekstów związanych z marzeniami było z pewnością miłym akcentem podsumowującym upływający rok.

W interpretacji Renaty Zborowskiej i Michała Pudełko goście wysłuchali wierszy Adama Mickiewicza, Tadeusza Borowskiego, Jana Lechonia, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskie, Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana.Okazało się, że marzenia to nie tylko wyobrażanie sobie różnych rzeczy, ucieczka od rzeczywistości, ale także pragnienie, tęsknota, ułuda, imaginacja i wiele innych uczuć, które towarzyszą człowiekowi przez całe życie. Teksty poetyckie uzupełnione zostały też złotymi myślami różnych znanych ludzi, z których wynikała bardzo prosta i oczywista prawda, że marzenie to część człowieczeństwa. Czasami się spełniają, czasami nie, ale są.

Poezja i muzyka: marzenia w 13 - 14.12.2012 · fot. Kalina Ziebura


O tym śpiewali również wokaliści: Ada Komarek ("Rzeka marzeń", "Wszystko się może zdarzyć"), Magda Kawka ("Siła marzeń" i "Zamknij oczy"), Magda Drobiec ("Sen o Warszawie" i "Rebeka"), Paulina Mika ("Piotrusiu Panie"), Renata Zborowska ("Odrobinę szczęścia", "Intymny świat" i "Trzeba marzyć"). Wokalistom akompaniowali: Dawid Kolarz, Wojtek Niedźwiedź i Adrian Pistelok.

Goście wychodzili zadowoleni, wzruszeni i podbudowani optymistycznymi tekstami.

To był już dwunasty wieczór pod "13" i każdy temat proponowany przez zespół wzbudzał zainteresowanie widzów i słuchaczy. Wydaje się, że ta godzina raz w miesiącu jest naszym gościom potrzebna. Niektórzy przychodzą na każde spotkanie, niektórzy okazjonalnie, ale wszyscy w rozmowach po koncercie podkreślają miłą atmosferę, doskonale dobrany repertuar i świetne wykonania. Ta miła atmosfera jest także zasługą dziewcząt z III LO (Aneta Michalik, Ania Bohm, Ania Widera i Ola Fórman), które dbają o to, aby goście mieli napoje (kawa, herbata, soki) i słodycze. A ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć na spotkanie, mogą obejrzeć relkację filmową i zdjęcia dzięki uczennicom wymienionej szkoły - Dominice Pałyz i Kalinie Zieburze.

To tej pory wstęp był wolny, ale w ostatni piątek po raz drugi już poprosiliśmy o wolne datki na cele charytatywne. W trakcie spotkania wśród widzów krążyła skarbonka, do której wrzucano pieniądze dla rodziny poszkodowanej w pożarze w ubiegłym miesiącu.

Chcieliśmy podziękować serdecznie naszym wiernym widzom
i słuchaczom, dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury za wsparcie naszych działań, akustykom PCKulu (Darkowi Pecynie, Staszkowi Ananiczowi i Rafałowi Stenclowi) za dbanie o stronę techniczną.

Zapraszamy na kolejne piątki w nowym roku. Pierwsze spotkanie wyjątkowo w sobotę 19 stycznia.

Przygotowujemy jeszcze koncert świąteczny, na który zapraszamy 28 grudnia na godzinę 18.00. Szczegóły niebawem.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.