Rozrywka

  • 27 listopada 2012
  • 17 stycznia 2013
  • wyświetleń: 24808

Folk Live: wideo z koncertu

W grudniu w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert "Pszczyńska Folk Regeneracja Live". Przez blisko dwie godziny licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć znane ludowe pieśni w zupełnie nowych aranżacjach. Sądząc po gromkich brawach, ponad 200 osób było zachwyconych występem. Przedstawiamy zapis wideo z koncertu.

Wydana przez PCKul "Pszczyńska folk regeneracja " to płyta, która wzbudza skrajne emocje. Młodzi ludzie, związani z Pszczyną postanowili zaaranżować piosenki z naszego regionu i zaprezentować je w zupełnie odmiennych od oryginału aranżacjach.W czwartek te same utwory usłyszeliśmy w dwóch wersjach - obok nowoczesnych przypomniane zostało ich pierwotne, tradycyjne brzmienie. Łącznie na dwóch scenach Pszczyńskiego Centrum Kultury pokazało się ponad stu wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyczne - od piosenki aktorskiej, po szanty, folk, blues, rock, aż po heavy metal!

"Pszczyńska Folk Regeneracja Live" - 20.12.2012 · fot. Tomasz Kuliga - www.kuliga.pl


Wystąpili: Łowcy. B, Broda-MalonHardKowolBand, Huge CCM, Szantana, North Cape, Projekt Granica, Avocado, Dariusz Sojka, Damian Kocur, Flies, Zespół Regionalny "Pszczyna" i Zespół Regionalny "Ćwiklice".

Za reżyserię koncertu odpowiedzialny był Wojciech Jakubiec, o wizualizacje zadbała Olga Olechowska, o opracowanie graficzne Hubert Tereszkiewicz, a cały koncert poprowadził Krzysztof Zaremba. Producentem koncertu było Pszczyńskie Centrum Kultury.

Koncert "Pszczyńska Folk Regeneracja Live" połączony był z rozdaniem nagród Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola w dziedzinie kultury. Więcej informacji na ten temat w artykule Wybraniec 2012: nagrody rozdane.

Teledysk nagrany do utworu wykonywanego przez HugeCCM:

new / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.