pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 listopada 2012
  • 17 listopada 2012
  • wyświetleń: 3791

Miąższ i Chłopcy kontra Basia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj

Za nami:

W sobotę 17 listopada Bugsy zaprasza na koncert zespołu Chłopcy kontra Basia oraz zespołu Miąższ!

"Chłopcy kontra Basia" oraz "Miąższ" u nas w jeden wieczór
Zespół Miąższ


"Chłopcy kontra Basia" oraz "Miąższ" u nas w jeden wieczór
Zespół Chłopcy kontra Basia
Spotykali się już wielokrotnie na festiwalach. Tym razem u nas, jeden sobotni wieczór, dwa zespoły już 17.11.2012r, "CHŁOPCY KONTRA BASIA" oraz "MIĄŻSZ". Startujemy o 20:00.

''CHŁOPCY KONTRA BASIA'' to minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną.

Autorskie teksty powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach.

Chłopcy kontra Basia są laureatami Mikołajków Folkowych 2011 oraz plebiscytu wydawnictwa World Music Network na najlepszy utwór w nurcie world music - "Battle of Bands". Obecnie grupa pracuje nad debiutem fonograficznym.

Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko - kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara

''MIĄŻSZ'' urodził się w listopadzie 2008 roku w Lublinie. Po obfitym posiłku, płodnym muzykowaniu i śmiechu do rozpuku. Zrodził się w głowach, sercach i życiach trzech osób, które z logicznego punktu widzenia nigdy nie powinny się spotkać. Karol Koolor Gadzało przyszedł z Warszawy z kontrabasem, moogiem i piłą pod pachą. Sebastian Pikula przyjechał na wrotkach z Lubartowa z gitarą i melodyką w kieszeni, a z Łomży doturlała się do nich Joanna Ewa Zawłocka, którą słychać było już z daleka bo śpiewa. I to ładnie. Od czterech lat MIĄŻSZ rośnie w siłę, pisze piosenki, je obiady, gra koncerty, poznaje cudownych ludzi i cieszy się każdą z tych czynności. MIĄŻSZ gra muzykę piękną, lekką i zabawną, ale nie głupią. Z tekstami pełnymi przymrużeń oczu, muzyką tak prostą, że nieprzewidywalną i przede wszystkim — niedefiniowalną. Na scenie może zdarzyć się wszystko. Od śmiechu do łez do wzruszenia łez pełnego . A wszystko dlatego, że MIĄŻSZ jest PRAWDZIWY i ŻYWY.MIĄŻSZ jest laureatem festiwalu FAMA 2010, zmiąższył również publiczność Heineken Opener Festival w 2012, ale co najważniejsze, to gra naprawdę dużo koncertów. I na scenach i na chodnikach. Bo do ludzi trzeba z miłością.

Miąższ płytę nagrał. W cudownym studio Rogalów Analogowy, przy zapachu drewna i rozgrzanych pieców lampowych talentu gościnnie użyczyli mu — Jacek Budyń Szymkiewicz, Czesław Mozil, Jacek Kleyff, Antoni Gralak, Słoma, Jacek Bieleński, Maciek Dziedzic, Cziczko Hann, Daniel Słomiński.
Płyta Miąższu ma tytuł ‘Miąższ’.

Członkowie:
Joanna Zawłocka- vocals, cymbals
Sebastian Pikula- guitars, akodreon
Koolor Krzysztof Gadzało- acoustic double-?bass , metal saw and tibetian bow

Bugsy's Music Restaurante

43-200 Pszczyna
ul. Łokietka 2

tel. 32 2105799REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bugsy's Music Restaurante

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj