Rozrywka

  • 27 sierpnia 2012
  • 2 września 2012
  • wyświetleń: 42732

Burza wokół teledysku Huge CCM

Zamieszanie jakie powstało wokół teledysku Ho Ho Ho Gorzołka Jest Dobro przyniosło efekt w postaci pierwszego miejsca się na liście TOP 10 najpopularniejszych teledysków portalu Interia.pl. Teledysk pojawił się na liście w niedzielę, wieczorem był już na pierwszym miejscu!

huge, gorzołko
Teledysk "Ho Ho Ho Gorzołka Jest Dobro" obejrzano na Youtubie ponad 17 tysięcy razy (stan na 2 września 2012)
Teledysk Gorzołka: Oświadczenie PCKul
Teledysk Gorzołka: Oświadczenie Huge CCM
Teledysk Gorzołka: Oświadczenie burmistrza

Burza wokół teledysku rozpętała się po poniedziałkowej emisji na portalu pless.pl. Nie minęło raptem kilka godzin, a Pszczyńskie Centrum Kultury, jako ówczesny dysponent praw do teledysku, poprosiło nas o zawieszenie jego emisji do momentu wprowadzenia niezbędnych poprawek. PCKul wydał też oświadczenie, w którym przeprasza wszystkie osoby, których uczucia zostały obrażone. Teledyskowi zarzucano bowiem wyśmiewanie śląskiej kultury, propagowanie alkoholu i prostytucji.

W tym samym dniu swoje oświadczenie przesłał nam też zespół Huge CCM, którego dziwił fakt tak wielkiego rozgoryczenia części pszczyńskiej społeczności teledyskiem. Zapewnił również, że zespół połączenie folku i metalu widzi właśnie w ten sposób i niczego w teledysku zmieniać nie będzie.

Rozwiązanie sytuacji znaleziono już we wtorek rano. Nowym właścicielem i dysponentem praw autorskich do teledysku został zespół Huge CCM, któremu prawa odpłatnie (za 4,8 tys. zł) przekazało Pszczyńskie Centrum Kultury. Tym krokiem PCKul odciął się od kontrowersji, które towarzyszyły teledyskowi i zarzutom o wykorzystanie środków z budżetu miasta na jego realizację, a teledysk zaczął żyć swoim życiem.

Teledysk Ho Ho Ho Gorzołka Jest Dobro w wykonaniu zespołu Huge CCM:Kadry z wideoklipu "Ho Ho Ho Gorzołka Jest Dobro":

Ho Ho Ho Gorzołka Jest Dobro - kadry w klipu · fot. Huge CCM


Przypomnijmy, grupa muzyków związanych z naszym miastem postanowiła przedstawić własne współczesne interpretacje utworów ludowych z Ziemi Pszczyńskiej. Powstała płyta miała swoją premierę podczas Dni Pszczyny.

Wydawcą płyty jest Pszczyńskie Centrum Kultury, a w projekcie tym uczestniczą miedzy innymi: Huge CCM, The Flies, Łowcy. B , North Cape, Avocado, Broda-Malon Hard Rogalik Band (B.Broda-Malon, Jacek Rogalski, Sebastian Malon, Wojtek Prządka i Darek Pecyna), Damian Kocur, Projekt Granica oraz Szantana (pomysłodawcy projektu).

Nagrań w większości dokonano w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz Huge Studio w Goczałkowicach. Natomiast miks i master nagrań został dokonany pod czujnym okiem Dariusza Sojki, na co dzień muzyka znanego folkowego zespołu Carrantuohill (Dariusz Sojka na potrzeby wydawnictwa nagrał także jeden utwór).

Jest to prawdopodobnie pierwsza taka inicjatywa w Polsce, w której muzycy jakiegoś miasta pragną we współczesny sposób złożyć hołd muzycznej spuściźnie własnego folkloru. W samych nagraniach pojawiają się najprzeróżniejsze muzyczne wpływy, od ciężkiego metalu, poprzez punk, folk rock, reggae, poezję śpiewaną aż do szant i muzyki elektronicznej.

Płytę w cenie 25 złotych można nabyć w Pszczyńskim Centrum Kultury.

new, ups / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.