Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2012
  • 28 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 7460

Śląski Dzień Miodu w Pszczynie

W niedzielę 26 sierpnia w Pszczynie odbył się III Śląski Dzień Miodu. Imprezie towarzyszył kiermasz połączony z degustacją miodów.

Na pszczyńskim rynku swoją bogatą ofertę zaprezentowali pszczelarze zrzeszeni w Śląskim Związku Pszczelarzy w Katowicach, a także goście z Czech. W konkursie na najsmaczniejsze miody wyróżnienia wręczyła zastępca burmistrza Grażyna Goszcz. Dr Edward Kałużny wygłosił prelekcję na temat miodu i jego zastosowania. Podczas imprezy przeprowadzona została również zbiórka miodów na rzecz "Domu Kulejących Aniołów".

III Śląski Dzień Miodu w Pszczynie - 26.08.2012 · fot. UM Pszczyna


W programie tegorocznego Święta Miodu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Na rynku odbywały się konkursy i zabawy z udziałem dzieci, można było także zobaczyć przedstawienie pt. "Koziołek Matołek poznaje świat" w wykonaniu zespołu teatralnego działającego przy Polskim Centrum Kulturalno-Oświatowym im. K. Makuszyńskiego w Stryju na Ukrainie.

W niedzielę na rynku wystąpiła także grupa mandolinistów "Leśne kwiaty" z Drohobycza oraz grupa wokalna Pszczyńskiego Centrum Kultury.

-----------

Podziękowania Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Pszczynie:

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Pszczynie, serdecznie dziękuje za zaproszenie do udziału w III Śląskim Dniu Miodu w ubiegłą niedzielę 26 sierpnia w Pszczynie. Podczas imprezy przeprowadzona została zbiórka miodów dla naszych Kulejących Aniołów - podopiecznych naszych placówek i ich rodzin. Z całego serca dziękujemy za ciepłe słowa i gesty sympatii, za każdy słoiczek miodu, który otrzymaliśmy od pszczelarzy ze Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach oraz pasjonatów miodu z Czech. Każda kropla tego cennego "napoju bogów" osłodzi trudy pokonywania niepełnosprawności, będzie kroplą miłości bliźniego, która tak bardzo jest potrzebna naszym Aniołkom. Dziękujemy z całego serca, bo każdy okazany nam gest dobroci dodaje nam skrzydeł i sił !

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.