pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 30 lipca 2012
  • wyświetleń: 2103

Wakacje w bibliotece w Grzawie

Wakacyjne zajęcia zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie dobiegły końca. Piłka nożna, siatkówka, hokej - każdy zna te dyscypliny sportowe, ale czy ktoś słyszał o mistrzostwach w rzucie telefonem komórkowym, zaklinaniu robaków czy pluciu martwym świerszczem? Te i inne dziwne, śmieszne konkurencje sportowe poznały dzieci, które odwiedziły Bibliotekę w Grzawie. Były także zajęcia praktyczne - piłkarski trening oraz kalambury.

9 lipca dzieci poznawały życie i zwyczaje marynarzy. Rozwiązywały testy, wykonywały różne zadania, które sprawdzały ich wiedzę, umiejętności konstrukcyjne, odwagę oraz wytrzymałość. Wszystko po to, aby na końcu otrzymać z rąk żony Neptuna nominację na majtka pokładowego. Dla nikogo nie było straszne chodzenie bosą stopą po szyszkach i picie tajemniczej mikstury. Wszyscy też zbudowali statki, które przeszły próbę wodowania. W nagrodę otrzymali dyplomy majtków.

Wakacje w bibliotece w Grzawie - 9-23.07.2012 · fot. Joanna Jarnot


10 lipca uczestnicy zajęć zgłębiali tajemnice starożytnego Egiptu. Okazało się, że budowanie piramidy wcale nie jest takie proste, labirynty nie tak łatwo pokonać,  szczęśliwie wszystkie zagadki sfinksa zostały rozwiązane. Zaraz potem Bibliotekę nawiedziły aż cztery mumie prosto z egipskich grobowców. Na szczęście okazały się bardzo sympatyczne i nie miały najmniejszej ochoty rzucać na uczestników spotkania klątwy. Nawet pomogły dzieciom rozszyfrować tajną wiadomość zapisaną hieroglifami i tak udało się odnaleźć skarb - egipskie skarabeusze przynoszące szczęście.

17 lipca w Bibliotece zjawili się wielbiciele programu "Milion w minutę". Wykonanie zadań wymagało wiele sprytu, opanowania, zręczności i siły. Dzieci musiały trafić odbitą piłeczką pingpongową w rakietkę. Sprawdziły się też w roli szalonych kelnerów. Najśmieszniejsza konkurencja - "Trzęsipupka" - okazała się najbardziej wyczerpująca. Na zakończenie zajęć powstał wielki wąż z kostek domino.

23 lipca dzieci w ekspresowym tempie odwiedziły wszystkie kontynenty świata i poznały wiele ciekawostek związanych z poszczególnymi częściami świata. Zobaczyły także wiele niesamowitych domów z różnych państw, m.in. dom-but, dom-samolot czy dom-czajnik, a nawet chodzący dom. Spróbowały też swoich sił w zabawach ze Sri Lanki, Bangladeszu, Boliwii.

Ostatnie zajęcia zgromadziły miłośników robótek ręcznych. Dzieci tworzyły różne postacie, zwierzątka, a nawet pojazdy z kolorowych kółek. Z papierowej wikliny powstały kwiatki, podkładki pod kubki i przyborniki na długopisy.

Joanna Jarnot

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.