pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 12 lipca 2012
  • 4 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2904

Recital fortepianowy w Muzeum

Za nami:

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na recital fortepianowy Janusza Skowrona "Ludwik Stefański in memoriam" w Sali Lustrzanej Muzeum w sobotę, 4 sierpnia, o godzinie 18. Bilety są w cenie 20 zł.

W programie: L. van Beethoven - 32 Wariacje c-moll op. WoO 80, F. Schubert / F. Liszt - "Der Mueller und der Bach", F. Chopin - Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, R. Schumann - Etiudy symfoniczne op. 13.

Janusz Skowron ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, studiując w klasie fortepianu prof. L. Stefańskiego, E. Bukojemskiej i M. Koziaka.

Swoje umiejętności doskonalił w wiedeńskiej Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst pod kierunkiem prof. H. Grafa. Po powrocie do kraju podjął pracę asystenta prof. Ludwika Stefańskiego w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Brał udział w międzynarodowych konkursach pianistycznych w Moskwie (im. Piotra Czajkowskiego) i w Montrealu. Jest laureatem konkursu w Warszawie.

W latach 1984-92 prowadził klasę fortepianu jako Artist-in-Residence w Algoma University College w Sault Ste. Marie, a następnie na stanowisku adiunkta w Faculty of Music - University of Western Ontario w London (Kanada).

Od 1981 aktywnie koncertuje w kraju i za granicą, występując jako solista i kameralista. Koncertował w wielu krajach Europy, Kanadzie, USA i Brazylii. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Austrii, Finlandii, Węgrzech, Brazylii i w Polsce. Współpracował z amerykańskim kwartetem Vaghy String Quartet. Nagrywał recitale dla radia amerykańskiego i kanadyjskiego CBC Arts National.

Jest jurorem wielu konkursów pianistycznych. Jako pianista - pedagog prowadził kursy pianistyczne w Finlandii, Kanadzie, na Malcie, w Brazylii i w Polsce. Od 1997 prowadzi klasę fortepianu w krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie w wyniku przeprowadzonych przewodów kwalifikacyjnych uzyskał stopień doktora sztuki, a następnie doktora habilitowanego w zakresie gry na fortepianie.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.