pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 4 lipca 2012
  • wyświetleń: 2844

ŚDS: wczasy w Wiśle Czarne

Wróciliśmy z kolejnych wczasów. Pewnie dziwicie się na to określenie, ale tak ten wyjazd nazywa większość naszych uczestników. Dla wielu z nich jest to najważniejszy, a niejednokrotnie jedyny taki wyjazd w ciągu całego roku.

Tym razem spędziliśmy cztery wspaniałe czerwcowe dni w Wiśle Czarne. W ośrodku "Pod wodospadem" rozgościliśmy się w pięknych, pachnących jeszcze nowością domkach. Śniadania, obiady i kolacje jedliśmy w karczmie "Drewutnia", gdzie gospodarz raczył nas specjałami regionalnej kuchni. Atrakcji nie brakowało... wspólne śpiewy przy ognisku, tańce, kąpiele w rzece, przejażdżka ciuchcią po okolicy, spacery po centrum Wisły, a także górskimi szlakami. Zaś wieczorami, gdy emocje już opadały mogliśmy rozmawiać o rzeczach ważnych, śmiać się do woli i marzyć.

Przyjęło się mówić, że podróże kształcą...nas na pewno. Wyjazd ten był nie tylko wspaniałym wypoczynkiem, ale także treningiem. Uczyliśmy się zaradności i samodzielności, poznawaliśmy lokalny folklor, ale również siebie nawzajem.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wiśle Czarne - 06.2012 · fot. ŚDS Pszczyna


Wzięliśmy głęboki oddech górskiego powietrza, który mamy nadzieję, że da nam Wszystkim siły na cały następny rok wytężonej pracy.

Wyjazd ten byłby niemożliwy, gdyby nie otrzymane wsparcie finansowe. Wycieczka była współfinansowana m.in. ze środków otrzymanych od:
- Urzędu Miejskiego w Pszczynie w ramach realizacji zadania: "Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych i starszych z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym ze szczególnym uwzględnieniem integracji ze środowiskiem lokalnym i organizacją czasu wolnego" (dla osób pochodzących z Gminy Pszczyna objętych zadaniem, które brały udział w wycieczce);
- Gminy Goczałkowice - Zdrój w ramach realizacji zadania: "Działania na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych oraz osób z upośledzeniem umysłowym" (dla osób pochodzących z Gminy Goczałkowice - Zdrój objętych zadaniem, które brały udział w wycieczce).

Dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom i osobom, dzięki którym było możliwe zorganizowanie i przeprowadzenie tej wycieczki.

ŚDS w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.