Rozrywka

• 26 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4474

Osiągnięcia sportowców z PG1

Podsumowań roku szkolnego 2011/2012 ciąg dalszy! Tym razem pod lupę weźmiemy sukcesy sportowe wychowanków PG 1. Nie tylko aktywne uczestnictwo w zajęciach sportowych, ale też pasja, zaangażowanie i motywacja ze strony nauczycieli wychowania fizycznego zaowocowały wieloma sukcesami na zawodach.

Spełniają się na różnych polach aktywności, a w niektórych osiągają wspaniałe wyniki. Oto niektóre z nich:
- III miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach z Koszykówki,
- III miejsce chłopców w Powiatowych Drużynowych Zawodach Pływackich.

Osiągnięcia sportowców z PG1 · fot. Ania Kubica

Ponadto uczniowie naszej szkoły osiągają znakomite wyniki podczas zawodów miejskich. Są to sukcesy m. in. w koszykówce (I miejsce dziewcząt i III chłopców) i piłce nożnej (IV lokata dziewcząt i V chłopców). Zajęliśmy IV miejsce w Turnieju o Puchar Kierownika GOSIR (o zasięgu powiatowym) i taką samą lokatę w Mistrzostwach Pszczyny w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Nasi szczypiorniści byli III w analogicznych zawodach chłopców. Siatkarki zaś poszczycić się mogą V miejscem w Mistrzostwach Pszczyny w Siatkówce Dziewcząt. W Powiatowym Turnieju o Puchar Dyrektora ZS nr 1 zajęliśmy III i IV lokatę, a w Mistrzostwach Pszczyny w Tenisie Stołowym - miejsce II (dziewczęta) i III (chłopcy). Biegi przełajowe zaowocowały IV pozycją chłopców i V lokatą dziewczyn.

W zakończonej niedawno Pszczyńskiej Spartakiadzie Młodzieży młodzi sportowcy zdobyli złoty medal w biegu na 1000 metrów, srebro w skoku wzwyż i biegu na 300 metrów, a także brąz w biegu na 1000 metrów, skoku wzwyż, biegu na 600 metrów i sztafecie 4x100 m. Brawo!

Wychowankowie PG 1 świetnie radzą sobie także w sportach zimowych. W tym roku dziewczyny zajęły I miejsce a chłopcy II w Mistrzostwach Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich. Na stoku "Złoty Groń" w Istebnej nasi uczniowie zajęli I miejsce w Mistrzostwach Pszczyny w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Chłopców i Dziewcząt.

Warto również wspomnieć o udziale w jedenastej edycji ogólnopolskich zawodów sportowo-obronnych o puchar Ministra Obrony Narodowej "Sprawni jak kadeci", który odbył się na terenie poligonu 18. Bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i walczyli z drużynami z całego kraju jak równy z równym.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym sportowcom znakomitych wyników. Podziękowania za wsparcie należą się także ich rodzicom, którzy motywują i zawsze służą pomocą. Życzymy wielu sukcesów w przyszłości!