pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 11 czerwca 2012
  • 21 czerwca 2012
  • wyświetleń: 9771

TV: Poezja i Muzyka pod "13"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek 15 czerwca klub "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury znowu zapełnił się miłośnikami poezji i muzyki. Goście licznie przybyli na ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie zatytułowane "Zapomnij, wspomnij, pamiętaj". Tym razem mieli możliwość wysłuchania tekstów, które związane były z pamięcią.

Jak zostało powiedziane na wstępie, "zapomnij o tym, co złe, smutne, przykre, nieudane wspominaj to, co warte jest wspominania, pamiętaj o wszystkim, co jest ci drogie, co było dobre i miłe sercu". Goście przy filiżance kawy, herbaty, lampce soku i słodkiej przekąsce wysłuchali przygotowanego repertuaru. Wykonanie każdego wiersz i każdej piosenkę nagradzali brawami.

Wideo-relacja z VIII spotkania z poezją i piosenką polską w klubie "13":W programie znalazły się wiersze Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Agaty Budzyńskiej, Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Jana Kasprowicza, Joanny Kulmowej i Stanisława Jachowicza w interpretacji Patrycji Sołtys, Klaudii Gielaty, Amandy Olek i Renaty Zborowskiej, a wybrane przez panią Agatę Jaszczyk.

Oprawę muzyczną stanowiły piosenki: "List", "Jaka róża, taki cierń" (Paulina Mika), "Wspomnienie", "Czas nas uczy pogody" (Marcin Staszek), "Zatańcz ze mną" (Magda Kawka), "Zanim zrozumiesz"(Ada Komarek), "Dłoń" (Magda Drobiec), Zapomniałam", "Już nie zapomnisz mnie", "Zapomnisz kiedyś, że to ja" (Renata Zborowska). Na koniec cały zespół zaśpiewał piosenkę "Ale to już było". Wokalistom towarzyszyli przy pianinie: pani Ania Smołka, Daniel Kolarz, Dawid Oszek i Wojtek Niedźwiedź.

Wieczór poezji i muzyki - 15.06.2012 · fot. Kalina Ziebura


Gości czekały aż dwie niespodzianki. Pierwszą z nich było losowanie prezentów w postaci biletów do Teatru Śląskiego, gadżetów Uniwersytetu Śląskiego i książek. Prezenty wręczali: Tomasz Molus - senator UŚl, Mirek Kozik - szef PKNiS i Renata Zborowska - pomysłodawczyni i organizatorka wieczorów z poezją i muzyką. Drugą niespodzianką była możliwość obejrzenia wystawy obrazów "Flirt z przeszłością" Agaty Ruman i spotkanie
z autorką przy lampce wina.

Wieczór poezji i muzyki - 15.06.2012 · fot. Bartosz Chodykin


Wieczór bardzo podobał się naszym gościom. W rozmowach po zakończeniu spotkania podkreślali świetną atmosferę, doskonale dobrany repertuar i znakomite wykonania wszystkich tekstów, i tych mówionych, i tych śpiewanych. Podobały się także piękne obrazy pani Agaty Ruman i sam pomysł połączenia poezji, muzyki i malarstwa.

Stali uczestnicy spotkań podkreślali coraz wyższy poziom wykonań, nowi natomiast zapowiadali udział w kolejnych wieczorach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie i ciepłe przyjęcie, dyrekcji Pszczyńskiego Centrum Kultury za daleko idącą pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, Bartkowi Chodykinowi i Kalinie Zieburze za uwiecznianie na zdjęciach wszystkich spotkań, Mateuszowi Pokucie za wspomaganie w rejestrowniu występów i Dominice Pałyz za ostatni filmik oraz akustykowi Darkowi Pecynie za cierpliwość, wyrozumiałość i pełen porfesjonalizm, a także Ani Widerze, Oli Fórman, Darii Bohm i Kubie Golli (który tym razem nie zaśpiewał ze względu na infekcję gardła) za sprawną obsługę.

Zapraszamy po wakacjach 14 września na spotkanie "Z imieniem w tle".

Renata Zborowska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj