pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 6 czerwca 2012
  • 5 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 5423

Pszczyński folk - płyta ma nazwę!

Niebawem światło dzienne ujrzy niezwykła w skali miasta, regionu, a może nawet kraju płyta folkowa! Oto grupa muzyków związanych z naszym miastem postanowiła przedstawić własne współczesne interpretacje utworów ludowych z Ziemi Pszczyńskiej.

Szantana
Na płycie usłyszymy między innymi Szantanę.


Wydawcą płyty jest Pszczyńskie Centrum Kultury, a w projekcie tym uczestniczą miedzy innymi: Huge CCM, The Flies, Łowcy. B , North Cape, Avocado, Broda-Malon Hard Rogalik Band (B.Broda-Malon, Jacek Rogalski, Sebastian Malon, Wojtek Prządka i Darek Pecyna), Damian Kocur, Projekt Granica oraz Szantana (pomysłodawcy projektu).

Posłuchajcie fragmentu:


Nagrań w większości dokonano w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz Huge Studio w Goczałkowicach. Natomiast miks i master nagrań został dokonany pod czujnym okiem Dariusza Sojki, na co dzień muzyka znanego folkowego zespołu Carrantuohill (Dariusz Sojka na potrzeby wydawnictwa nagrał także jeden utwór).

Jest to prawdopodobnie pierwsza taka inicjatywa w Polsce, w której muzycy jakiegoś miasta pragną we współczesny sposób złożyć hołd muzycznej spuściźnie własnego folkloru. W samych nagraniach pojawiają się najprzeróżniejsze muzyczne wpływy, od ciężkiego metalu, poprzez punk, folk rock, reggae, poezję śpiewaną aż do szant i muzyki elektronicznej.

Na początku sierpnia poznaliśmy tytuł płyty, na której grupa muzyków z Pszczyny zaprezentowała swoje współczesne interpretacje tradycyjnych utworów ludowych z naszego miasta. Nazwa ta została wybrana w wyniku konkursu ogłoszonego na portalu pless.pl.

Wśród kilkunastu nadesłanych propozycji został wybrany tytuł "Pszczyńska Folk reGENERACJA" internauty o nicku Glover. Dziękujemy wszystkim osobom, które nadesłały swoje propozycje nazwy. W ramach podziękowania wszyscy biorący udział w konkursie zostaną nagrodzeni płytą, która planowo ukaże się w trakcie Dni Pszczyny.

Szymon Szczepańczyk

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.