pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 24 maja 2012
  • 13 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4025

Słoneczny Tydzień w Pszczynie

1 czerwca w pochmurny, deszczowy dzień zakończyła się kolejna edycja Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Słoneczny Tydzień". Był to czas wspólnych zabaw, spotkań, konkursów. Bogaty program Tygodnia pozwolił wychowankom okolicznych ośrodków kształcenia specjalnego na wykazanie się swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach: sportowych, wokalnych, aktorskich, plastycznych.

Słoneczny Tydzień
Słoneczny Tydzień w Pszczynie


Po wielu dniach słonecznych zmagań dotarliśmy do finału, który odbył się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Tradycyjnie finałowego dnia ogłoszono wyniki oraz rozdano nagrody Powiatowego Przeglądu Piosenki. Przegląd ten był we wtorek, 29 maja.

W szerokiej gamie programów muzycznych i artystycznych zaprezentowali się wówczas wychowankowie Domu Pomocy Społecznej z Pielgrzymowic, Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Świetlicy Terapeutycznej, Zespół Szkół nr 3 Specjalnych , Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Leczniczego dla dzieci Dzieci Niewidomych i Niedowidzących, Środowiskowego Domu Samopomocy.

Słoneczny Tydzień - 1.06.2012 · fot. Wojciech Czernik


Trzyosobowa komisja w składzie: p. Barbara Sopot-Zembok, p. Danuta Abramowicz-Heczko oraz p. Joanna Wiktorko postanowiła przyznać:
- Grand Prix "Urwisy z Antesa" - Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie
- kategoria soliści: I nagroda - Angelika Wybrańczyk - Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusz Korczaka w Pszczynie; Łukasz Kawnik - Specjalny Ośrodek Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjny dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach.
- kategoria gimnazja: I nagroda - Słoneczni - Zespół Szkół nr 3 w Pszczynie.
- kategoria dorośli: I nagroda - Piotr Kurtok z zespołem - Ośrodek Matka Boska Różańcowa WTZ w Pszczynie, Świetliki, PSOUU Świetlica Terapeutyczna w Pszczynie.

Wykonawcami koncertu finałowego byli laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. W ich wykonaniu usłyszeć można było znane przeboje i ich oryginalne interpretacje, oraz ciekawe muzyczne aranżacje. Wszystkie występy oklaskiwane były gromkimi brawami.

W ramach finału Słonecznego Tygodnia odbyło się również podsumowanie plebiscytu pod nazwą "Jak Król Maciuś Pierwszy". Rezultatem plebiscytu było przyznanie wyróżnień i tytułu honorowego pod taką samą nazwą, które nadawane były dwustopniowo: na drodze "nominacji" udzielonych przez klasę i wychowawcę oraz wyboru przez " kapitułę" spośród "nominowanych" tych uczniów, którzy szczególnie zasłużyli na tytuł "Jak Król Maciuś Pierwszy".

Kapituła tytułu uhonorowała szczególnie takie postawy przejawiające się w zachowaniach uczniów jak: dzielność w pokonywaniu swoich trudności i lęków, pilność i umiejętność poprawnego zachowania się w różnych sytuacjach, pracę nad swoim charakterem, gotowość do niesienia pomocy i dzielenia się z innymi, odpowiedzialność , pogodne i zgodne usposobienie.

Wyróżnieni uczniowie mieli okazję poznać prawdziwie królewskie atrybuty: na chwilę zasiąść na tronie z koroną na głowie. Wszyscy - i ci nominowani i uhonorowani tytułem - otrzymali upominki i okolicznościowe odznaki.

Ustanowienie przez Sejm Rzeczpospolitej roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka stało się okazją do zaplanowania w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, kalendarza wydarzeń związanych z naszym Patronem.

Starosta Pszczyński włączył się w organizację wielu imprez obejmując nad nimi patronat honorowy. Przeprowadzono międzyszkolny konkurs plastyczny pt. "Marzenia Dzieci" skierowany dla szkół podstawowych noszących imię Janusza Korczaka. Rozdanie nagród oraz wystawa prac konkursowych odbyła się podczas finału "Słonecznego Tygodnia".

Wojciech Czernik

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.