pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 maja 2012
  • 5 czerwca 2012
  • wyświetleń: 38144

Piknik w Pszczynie - nowe zdjęcia

Zespół Blue Cafe był gwiazdą dziesiątego jubileuszowego "Wielkiego Pikniku - Regiony Europy i Świata", który odbył się w niedzielę 3 czerwca w Pszczynie. Wcześniej na scenie zaprezentował się m.in. Marcin Daniec oraz słoweńska formacja Atomic Harmonic.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 13.00 od przygotowanego przez Tito Dance Studio, czyli Rafała Krylę z telewizyjnego show "You can dance", godzinnego programu dla dzieci.

Wielki Piknik Pszczyński - 3.06.2012 · fot. Kinga Jasny


Oficjalne otwarcie zaplanowano na 14.00, a pół godziny później na scenie pojawiła się One Brass Orchestra pod batutą Lojze Krajnčana. O 15.30 wręczone zostały statuetki "Orli Laur", a o 16.30 wystąpił dobrze znany pszczyńskiej publiczności Marcin Daniec.

Wielki Piknik Pszczyński - 3.06.2012 · fot. UM Pszczyna


O godzinie 18.15 zobaczyliśmy słoweńską gwiazdę tegorocznej imprezy, czyli Atomik Harmonik. Dwie godziny później można było posłuchać zespołu Blue Cafe. Wielki Piknik zakończył się pokazem pirotechnicznym.

X Wielki Piknik - 3.06.2012 · fot. UM Pszczyna


Ponadto zaplanowano liczne atrakcje towarzyszące. W parku tego dnia wystąpili finaliści programu "Taniec z Gwiazdami" - Janji Lesar & Bilguuna Arjunbaatar. Otwarta została wystawa fotografii "X edycji Pikniku" autorstwa Janusza Pilszaka. Planowany był też plener malarski.

Mieszkańcy i turyści, którzy zdecydowali się na udział w imprezie, mogli odwiedzić soiska przygotowane przez ambasady i konsulaty różnych państw. Gościem specjalnym pikniku był Aleksander Kwaśniewski, który otrzymał nagrodę "Orli Laur z Globem" za działalność na rzecz wzmacniania międzynarodowej integracji.

Podczas imprezy dla upamiętnienia pikniku posadzone zostało drzewko o nazwie "Słowenia". Mieczysław Barański, konsul honorowy Republiki Słowenii, inicjator i główny organizator pszczyńskiego pikniku, otrzymał z rąk zastępcy burmistrza Grażyny Goszcz wyróżnienie specjalne w postaci miniatury ławeczki księżnej Daisy.

Zaplanowany był też w godzinach od 13.30 do 16.30 Happening Dress for Success Poland, czyli "W sukience do sukcesu na świecie już od 15 lat". Zobaczyliśmy również pokaz gry w kajakpolo oraz przepływ kanadyjkami i kajakami czołowych zawodników w Polsce.

Odbyła się także Uniwersjada (współzawodnictwo między uczelniami) oraz pokazy służb mundurowych zatytułowane "Ludzie - uzbrojenie - taktyka - bezpieczeństwo".

Chętni mogli zdawać egzamin na kartę motorowerową z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.

IImprezę jak co roku zorganizowali Konsulat Republiki Słowenii w Mysłowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski w Pszczynie oraz placówki dyplomatyczne akredytowane w Polsce.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.