pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 maja 2012
  • wyświetleń: 7567

Sentymenty po raz ósmy - zdjęcia

W czwartek 10 maja na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury zebrali się młodzi miłośnicy piosenki poetyckiej, aby wziąć udział w ósmym konkursie Sentymenty.

Paulina Mika
Paulina Mika z Pszczyny zdobyła wyróżnienie.


Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 20 uczestników z 11 miejscowości naszego województwa.
Konkurs ma na celu zachęcenie młodych wokalistów do prezentowania swoich możliwości i umiejętności w interpretacji piosenki poetyckiej. W repertuarze tegorocznych uczestników znalazły się utwory z pięknymi słowami i wspaniałą muzyką, jedne znane, inne mniej, a jeszcze inne były nowością dla widzów i jury.

Przegląd piosenki poetyckiej "Sentymenty" - 10.05.2012 · fot. Wiktor Czosnowski / pless.pl


Za stołem jurorskim zasiedli: Barbara Broda - Malon (wokalistka, aktorka, znana miłośnikom poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej oraz aktorskiej z wielu wspaniałych wykonań pięknych utworów wokalnych) - przewodnicząca komisji, Sebastian Kowol (muzyk, obecnie gitarzysta zespołu PIN) oraz Wojciech Jakubiec (znany pszczyńskim miłośnikom teatru jako twórca grupy scena/teatr
/rowerownia).

Przez dwie godziny na scenie prezentowali swoje talenty młodzi wokaliści, którzy pod czujnym okiem swoich opiekunów starali się sprostać bardzo wysokiemu poziomowi konkursu.

Jury miało wielki problem z wyłonieniem laureatów, bowiem wielu z tych młodych ludzi zasługiwało na nagrody czy wyróżnienia, ale regulamin zakłada dość jasne kryteria i w takim konkursie nie wystarczy dobrze zaśpiewać, ale liczy się interpretacja utworu oraz osobowość wykonawcy, co podkreśliła w podsumowaniu pani Barbara. Pan Jakubiec zwrócił uwagę na właściwy dobór repertuaru i pracę nad wyrazem artystycznym.

Ostatecznie jury wyróżniło następujące osoby: Martynę Król z Pszczyny za wykonanie piosenki "Miasteczko cud" ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Jarzego Satanowskiego, Paulinę Mikę z Pszczyny za "Tańczące Eurydyki"( słowa K. Grtner, muz. E. Rzemieniecka i A. Wojciechowski)

Laureatami zostali:

III miejsce
- Piotr Karzełek z Pawłowic za wykonanie piosenki ze słowami Martyny Miklaszewskiej i muzyką Janusza Stokłosy "Na strugach szyn"
- Jagoda Klimek z Rybnika za interpretację piosenki "Nie opuszczaj mnie" Jacquesa Brela z polskimi słowami Wojciecha Młynarskiego

II miejsce
- Marta Ajchler z Gilowic za brawurowe wykonanie piosenki "Mówiłam żartem" Agieszki Osieckirej z muzyka Jerzego Abramowa - akompaniament Justyna Chowaniec

I miejsce
- Dagmara Adamczyk z Chwałowic, która ze znakomitym akompaniatorem Jarosławem Hanikiem wykonała w przejmujący sposób piosenkę Agnieszki Osieckiej i Janusza Bagackiego "Jeżeli jest".

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni i nagrodzeni również nagrody pieniężne. Zdobywczynie I i II miejsca odebrały nagrody na wieczornym koncercie, gdzie miały przyjemność wystąpić przed gwiazdą wieczoru - Andrzejem Poniedzielskim.

Nagrodą dodatkową dla zdobywczyni I miejsca była niepowtarzalna statuetka ze szkła wykonana przez pszczyńskiego artystę pana Jerzego Becelę.

Należy się cieszyć, że młodzi ludzie tak chętnie sięgają po mądre i piękne piosenki poetyckie. Sentymenty już dawno przekroczyły swoim zasięgiem granice powiatu i mamy nadzieję, że w następnych latach ilość wykonawców będzie jeszcze większa, a poziom wykonania jeszcze wyższy.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.