pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 maja 2012
  • 14 maja 2012
  • wyświetleń: 6197

7. spotkanie z "Poezją i muzyką 13"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek 11 maja wieczorem klub pod "13" znowu zapełnił się miłośnikami dobrych tekstów literackich. Tym razem mieliśmy przyjemność słuchania utworów "z tekstem", czyli takich, które opowiadają jakąś historię.

Czego tam nie było! Historie o niespełnionej miłości, lekkomyślnych kobietach, problemach życiowych, poszukiwaniu celu w życiu, o świecie dziecka, sukcesach i porażkach, tajemniczych wydarzeniach. Wśród tekstów poetyckich dominowały ballady autorstwa Jacka Podsiadły, Adama Mickiewicza, Michała Lermontowa, Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ewy Lipskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Szaudyngera i Andrzeja Waligórskiego.Recytowali: Małgorzata Nowak, Krzysztof Ledwoń, Michał Pudełko i Renata Zborowska. Muzyczne ilustracje tych utworów to piosenki: "Mały Książę", "Boję się" ( Magda Drobiec), "Jak to dziewczyna" (Kuba Golla), "Laleczka z saskiej porcelany", "Piosenka drewnianych lalek" (Patrycja Sołtys), "Widzisz mała", "Rebeka", Ej, Piotr" (Renata Zborowska).

7. spotkanie z "Poezją i muzyką 13" - 11.05.2012 · fot. Bartosz Chodykin


Na zakończenie tradycyjnie odbyło się losowanie wejściówek do kina Helios oraz dwuosobowego zaproszenia do Teatru Śląskiego w Katowicach na spektakl "Mewa".

Atmosfera spotkania była jak zawsze bardzo sympatyczna, kameralna. Licznie zebrana widownia nie szczędziła braw recytatorom i wokalistom. Przy filiżance kawy, herbaty, lampce wina i słodkich przekąskach goście delektowali się ciekawymi tekstami wierszy i piosenek. W doborze utworów poetyckich pomagała pani Agata Jaszczyk.

7. spotkanie z "Poezją i muzyką 13" - 11.05.2012 · fot. Kalina Ziebura


Sądząc z wypowiedzi widzów, program przypadł im do gustu, wykonanie utworów również. Po spotkaniu spora grupa gości zostaje, aby porozmawiać z wykonawcami i organizatorami i wyrazić swoją opinię. I najczęściej jest ona pozytywna.Podkreślają, że każde spotkanie jest inne, starannie dobrane teksty i dobre wykonanie zachęcają do kolejnych odwiedzin w klubie "13".

Spotkania z "Poezją i muzyką" zyskały już sobie stałych widzów. Cieszy fakt, że na sali pojawiają się ludzie w różnym wieku, czasami nawet bardzo młodzi. Świadczy to o tym, że pomysł organizowania takich spotkań trafił w gust pszczyńskiej (i nie tylko) publiczności. Szczególne podziękowania należą się zatem dyrekcji Pszczyńskiego Centrum Kultury za daleko idąca pomoc w realizacji tego pomysłu.

Następne spotkanie zaplanowano na piątek 15 czerwca, a w programie będą teksty "Ze wspomnieniami w tle". Zapraszamy serdecznie!

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj