pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 maja 2012
  • 23 maja 2012
  • wyświetleń: 18914

Noc w Muzeum - zdjęcia

W sobotę, 19 maja, Muzeum Zamkowe w Pszczynie wzięło udział w Europejskiej Nocy Muzeów 2012. W programie wieczoru znalazło się wiele atrakcji. Chętnych, by zobaczyć muzeum oraz wyremontowane stajnie o tak wyjątkowej porze (do 1.00 w nocy), nie brakowało.

Nocą do muzeum...
Kolejny raz było można zwiedzić Muzeum Zamkowe nocą.


Na tropicieli przygód czekała "Zamkowa przygoda", czyli ciekawe zadania i zagadki związane z zamkiem pszczyńskim. 19 maja w muzeum zaplanowano także spotkania z dawnymi mieszkańcami zamku: księżną Daisy i jej dziećmi, "starym księciem" Hansem Heinrichem XI oraz cesarzem Wilhelmem II i towarzyszącymi mu generałami.

Podczas Europejskiej Nocy Muzeów można było obejrzeć: wnętrza, zbrojownię, wystawy: Znane i nieznane, o Daisy, księżna von Pless: Szczęśliwe lata / Pszczyńscy Hochbergowie, a także o sztuce kościółków drewnianych Ziemi Pszczyńskiej. Zwieńczeniem był pokaz filmu "Daisy. Wspomnienie minionego świata" na dziedzińcu zamkowym.

Noc w Muzeum Zamkowym - 19.05.2012 · fot. Andrzej Grynpeter


Warto dodać, że wieczór w muzeum rozpoczął wykład otwarty dr Mariana Małeckiego pt. "Militarne dzieje Pszczyny od średniowiecza do współczesności" w Sali Lustrzanej.

Równocześnie odbywały się warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pracowników muzeum oraz zaproszonych specjalnych gości, w tym: warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat (15 osób), które poprowadziła Anna Masny, warsztaty konserwacji malarstwa dla młodzieży szkół ponadpodstawowych (10 osób), które poprowadzili Jan Gałaszek i Paulina Drobisz, a także warsztaty konserwacji drewna dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (4 osoby), które poprowadził Marcin Czosnowski. Udział w nich był bezpłatny.

new / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.