pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 lutego 2012
  • 2 marca 2012
  • wyświetleń: 2655

Granie pod 13: koncert G.P.S.

Za nami:

Pszczyński G.P.S. zagra w piątek 2 marca pod "13". Na kolejny koncert w cyklu "Granie pod 13" bilety za 7 zł można kupować w sekretariacie PCKulu. Początek koncertu o godz. 19.00. Dla miłośników złocistego napoju - niespodzianka.

GPS, G.P.S., pckul


Zespół G.P.S. w pewien sposób" wyewoluował" z zespołu szkolnego, założonego przez Marcina Staszka, wtedy jeszcze gitarzystę prowadzącego. Dzięki namowie wspólnego nauczyciela gitary do zespołu szybko dołączył gitarzysta, Maciek, a kontakty Marcina pozwoliły na zwerbowanie perkusisty, Filipa.

W tym składzie, jeszcze z basistą Dawidem Orlińskim oraz wokalistką, zespół grał covery. "Trio założycielskie" tęskniło jednak do grania ostrzejszej muzyki. To doprowadziło do powstania zespołu G.P.S. (od nazwy Grupa Połączonych Sił, jak nazwał humorystycznie zespół nauczyciel w-fu z ILO Chrobry - członkowie chodzili bowiem do odrębnych szkół).

Do składu, po odejściu Dawida, dołączył Łukasz Droździk. W grudniu 2009 roku zespół zagrał na przeglądzie Szkół Yamaha, który wygrał. Nie żeby było się czym chwalić, ale to zdarzenie było brzemienne w skutki, jako że G.P.S. "podkradł" konkurencji klawiszowca, Piotra Nowaka.

Poszerzyło to spektrum brzmieniowe zespołu, Marcin Staszek po awarii swojej gitary uznał, że jest lepszym wokalistą niż gitarzystą (i chwała mu za to) przez co poświęcił się bez reszty zdzieraniu strun głosowych. Zespół koncertował na terenie powiatu pszczyńskiego grając covery zespołów takich jak Deep Purple, Bon Jovi czy Mr. Big, a aktualnie tworzy własny materiał będący muzyką hard rockową.

Michał Czernek, źródło: PCKul

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.