pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 lutego 2012
  • wyświetleń: 2837

Jasełka w OMBR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

I znów na rok trzeba nam odłożyć skrzydła i rogi. I choć przychodzą momenty, gdy aktorzy są już trochę zmęczeni próbami, przebieraniem się. To, gdy ostatni raz kurtyna idzie w górę- łza w oku się kreci, że znów cały rok przyjdzie nam czekać, na kolejne jasełkowe przedstawienie.

W tym roku wystąpiliśmy 6 razy. 40 uczestników Ośrodka Matka Boża Różańcowa 6 razy przebierało się w swoje stroje, zmagało ze stresem, uczyło się składać swoje ubrania i wychodziło na scenę by udowodnić przede wszystkim sobie, że też coś potrafię. A każdy występ inny, bo w różnych miejscach, przed różną publicznością. Pierwsze przedstawienie tradycyjnie odbyło się w dniu naszej ośrodkowej Wigilii - 22 grudnia. Występ nadzwyczajny z dwóch powodów. Po pierwsze, bo zawsze jest to pierwszy występ. A po drugie dlatego, że na widowni zasiadają rodzice naszych aktorów.

Jasełka w OMBR Pszczyna - 02.2012 · fot. Katarzyny Krawczyk


Następny występ 10 stycznia odbył się również w Ośrodku. Tym razem mieliśmy zaszczyt wystąpić przed zaproszonymi gośćmi. 17 stycznia wystąpiliśmy na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury dla wszystkich chętnych. Było nam miło występować przed prawie pełną widownią.

19 stycznia udaliśmy się do Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Łące. Tegoroczne jasełka, podobnie jak rok temu zgraliśmy z niezastąpioną pomocą podopiecznych i opiekunów tegoż Zakładu. Dla naszych pomocników, był to trudny występ gdyż przed swoimi zawsze gra się najtrudniej. 24 stycznia wyruszyliśmy do Żywca na Przegląd Widowisk Jasełkowych, który odbył się w ramach Żywieckich Godów 2012. Jasełkowe turnee zakończyliśmy drugim występem w Pszczyńskim Centrum Kultury. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli zobaczyć nasz występ, a tym samym docenić pracę naszych podopiecznych.

6 występów za nami, a tyle przeżyć, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Tyle doświadczeń zdobytych przy okazji każdego występu czy wyjazdu. Doświadczenia zdobyta zarówno po stronie podopiecznych jak i opiekunów. Takie sytuacje jak występ, czy wyjście poza mury Ośrodka - w którym wszystko jest przewidywalne, jasne i wyuczone - w otwarty świat, jest kopalnią wiedzy, na temat naszych podopiecznych i ich umiejętności.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas, aby nas zobaczyć - tylko wtedy każdy występ ma sens, jeżeli jest widownia.

Kłaniamy się również po pas wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w tegorocznych jasełkach. Dziękujemy Dyrekcji, Opiekunom i Podopiecznym Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Łące. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Darka Grajcara, który przygrywał nam na trąbce, do Pana Bartosza Widery, który służył nam swą pomocą w sprawach organizacyjnych oraz do chłopaków: Roberta, Kuby i Patryka.

Dziękujemy również Dyrekcji jak i Pracownikom Pszczyńskiego Centrum Kultury - za otwartość i współpracę. Szczególne podziękowanie przesyłamy Panu Darkowi Pecynie i Staszkowi Ananiczowi - za poświęcony czas, siły i umiejętności na rzecz naszych przedstawień.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

OMBR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.