pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 30 czerwca 2011
  • 13 lipca 2011
  • wyświetleń: 15701

Wideo: Teatralnie w Pszczynie

W dniach 8 i 10 lipca w Pszczynie zagościł teatr. Spektakle można było oglądać na starówce, na rynku, w parku oraz... w niecodziennej scenerii świetlicy dworca kolejowego.

Pszczyński Weekend Teatralny rozpoczął się w piątek o godzinie 18.00 na ulicy Bankowej, gdzie Teatr "From Poland" z Częstochowy wystawił sztukę "Saksofonista", którą wyreżyserował Jarosław Filipski.

Tego samego dnia o 21.24 w teatralną scenę zamienił się dworzec PKP w Pszczynie. Grupa scena/rowerownia/teatr, która organizowała już między innymi przedstawienie w stajniach książęcych, tym razem zaprosiła nas do obejrzenia spektaklu "Dwadzieścia cztery po z Wrocławia".

Relacja wideo z przedstawienia:Sztuka jest inspirowana dziełem "Brzeg - Opole" Joanny Drozdy oraz Marty Ojrzyńskiej. Reżyserem i pomysłodawcą jest Wojciech Jakubiec, o muzykę zadba Paweł Kukla, a scenografię przygotuje Katarzyna Grudniewska. Wystąpiły: Angelika Indyk i Sonia Skrzypiec.

Zdjęcia z przedstawienia:

Spektakl "Dwadzieścia cztery po z Wrocławia" · fot. pless.pl


Kolejne atrakcje odbyły się w niedzielę. O 14.00 w parku zamkowym odbył się "Dżoko show" w wykonaniu Michala Cvoligi ze Słowacji. W tym samym czasie na rynku można było zobaczyć spektakl "Szołbiznes po polsku", przygotowany i wykonany przez Edytę Fajhauer z Teatru Jednorazowego Użytku.

Godzinę później w centralnym punkcie Pszczyny Teatr Varietes w Krakowa przedstawił "Papierowe zegarki". Wystąpili Magdalena Furmanek i Anna Lachiewicz, które jednocześnie były reżyserkami sztuki. O 16.00 krakowski Teatr za Jeden Uśmiech wystawił z kolei "Pirata Alonzo i skarb królowej mórz" w reżyserii Anety Starzec.

"Rzecz na wesele, czyli jak się żenić to się żenić" to sztuka Mikołaja Starskiego z Galicyjskiego Teatru Kameralnego, którą w Pszczynie obejrzeliśmy w niedzielę o 17.30. O godzinie 18.30 odbył się spektakl "Go!" w reżyserii Edwarda Gramonta w wykonaniu Teatru Terminus A Quo z Nowej Soli. Ostatnim punktem imprezy była sztuka "Jesteś Szczyt" teatru On Off z Krakowa w reżyserii Bartłomieja Piotrowskiego.

Organizatorami Pszczyńskiego Weekendu Teatralnego było Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie oraz scena/rowerownia/teatr.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.