pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 20 czerwca 2011
  • 4 lipca 2011
  • wyświetleń: 13194

Reggae w Stodole u Alojza

Pod koniec czerwca Kobiórska Inicjatywa Kulturalna oraz Alojzy Brańczyk zorganizowali IX edycję koncertu Reggae w Stodole.

Impreza odbyła się tradycyjnie w Kobiórze w sąsiedztwie ulic Wąskiej i Wróblewskiego. W tym roku zagrali: Grupa Niezdefiniowanych Postaci, Baobab, Dzioło, Sick Nano, DJ Upsetting Max (Włochy), Tomato, Plum is fallin' (Węgry).

Reggae w Stodole u Alojza · fot. Piotr Kaczmarczyk


Dj Upsetting Max (Włochy)
Włoski muzyk uprawiający reggae, ska i dub muzyk. Znawca, miłośnik i kolekcjoner tych gatunków. Od 2005 roku tworzy we Włoszech i Austrii wraz ze składem The Gleeman Crew. Występował z gwiazdami tamtejszej i niemieckiej sceny reggae i dub, jak: Fyah T, Cornadoor czy włoskim Artist Deckelus. Jego muzyka bazuje na klasycznym reggae lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i współczesnym.
Motto: "Muzyka reggae - to coś więcej niż dredy i palenie ganji" towarzyszy mu w jego karierze artystycznej, jak i w roli aktywisty, działającego na rzecz popularyzacji tej muzyki i kultury.

Sick Nano (Włochy)
Jest i był mocno związany z różnorakimi stylami muzycznymi. Zaczynał jako wokalista zespołu punk, a przez metal zainteresował się reggae. Te doświadczenia i zainteresowanie szeroką gamą muzyczną doprowadziło go do drum and bassu i jungle.
W 2008 roku rozpoczął współpracę z Revoltekk Crew gdzie szybko odnalazł styl najbardziej mu odpowiadający - dubstep. W jego występach z łatwością wyczuwa się zamiłowanie do dźwięku, a jego entuzjazm porywa tłum, który często jest zaskakiwany naglą zmianą tematu i muzycznymi żartami. Dzięki doświadczeniu ze śpiewemż udziela się wokalnie zarówno w trakcie swoich setów, jak i podczas występów z The Gleeman Crew - innym projektem muzycznym, w którym uczestniczy.

Plum Is Fallin’ (Węgry)
To dziewięcioosobowy zespół muzyków od wielu lat grających razem w rytmach reggae/ska, nadających im dodatkowego kolorytu poprzez wzbogacenie o węgierskie i karaibskie brzmienie. W obecnym składzie występują od lata 2009 roku i dają wiele koncertów na Węgrzech jak i poza granicami.
Na scenie zobaczymy dwie sekcje perkusyjne, dwa wokale, trąbkę, puzon zmieniający się z akordeonem, syntezator i dwie gitary.

Artyści odwiedzają Polskę w ramach projektu Poza Granice, który w dniach 23-26 czerwca będzie realizowany w kilku miejscach w Polsce - głównie w Bielsku-Białej, ale także w Skoczowie.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz spokój sąsiadów, organizatorzy bardzo proszą o pozostawianie samochodów na parkingach w centrum Kobióra.

Piotr Kaczmarczyk / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.