pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 czerwca 2011
  • 11 czerwca 2011
  • wyświetleń: 4079

Industriada: święto w Pszczynie

Za nami:

W sobotę 11 czerwca, po raz drugi odbywać będzie się Święto Szlaku Zabytków Techniki. Swój epizod impreza będzie miała również w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się gra miejska "Powstańcze Tropy" z cennymi nagrodami dla zwycięzców.

Industriada


Cały dzień będziemy świętować na ulicy Piastowskiej, tuż przed Muzeum Prasy Śląskiej.

- Będziemy drukować i bawić się papierem, wystąpią zespoły ludowe ze skocznym repertuarem tańców pszczyńskich i cieszyńskich. Delektować będziemy się poezją - zachęca Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.

Ciekawym elementem będzie gra miejska, którą organizatorzy chcą przypomnieć 90-rocznicę Plebiscytu oraz III Powstania Górnośląskiego. Gra miejska "Powstańcze Tropy" bezpośrednio nawiązuje do tamtych wydarzeń i polega na wykonaniu opisanych zadań podczas odwiedzania wyznaczonych punktów kontrolnych.
Są to są miejsca upamiętniające wydarzenia oraz osoby związane z powstaniami i przyłączeniem Górnego Śląska do Polski.

Polecamy dobrą zabawę, podczas której można wygrać sprzęt turystyczny o wartości kilkuset złotych. Spośród uczestników gry, które prawidłowo rozwiążą zadania zostaną wylosowane trzy osoby, którym zostaną wręczone nagrody (2 namioty i plecak).

Ostatnim punktem Industriady w Pszczynie będzie "Kino na bruku", czyli projekcja filmów o szlaku zabytków techniki i patronie Muzeum Prasy Śląskiej - Wojciechu Korfantym.

new / pless.pl, źródło: TMZP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.