pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 5 kwietnia 2011
  • 15 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 4443

Szantana zagra w "Bis" Tro

Za nami:

15 kwietnia o godzinie 20.00 w Klubie "Bis" Tro" na ulicy Srebrnej 33 w Pszczynie wystąpi grupa Szantana. Zespół ten pochodzi z Pszczyny i zaliczany jest do krajowej czołówki grup z nurtu tzw. rocka marynistycznego. Co ciekawe grupę można częściej usłyszeć na licznych krajowych scenach niż w swoim rodzinnym mieście.

Szantana


Szantana była np. jedynym rockowym zespołem w historii, który wystąpił na pokładzie polskiego okrętu pomnika ORP "Błyskawica". W muzyce zespołu obok wręcz punk rockowych brzmień można usłyszeć wpływ folku celtyckiego (szczególnie z Bretanii) jak i rodzimego folkloru śląskiego. Jest to widoczne także w instrumentarium, gdzie obok typowego rockowego składu pojawiają się np. flety, mandolina, ukulele czy bombarda. Niewątpliwym wyróżnikiem grupy są też jego teksty, które wręcz w groteskowy sposób opisują najprzeróżniejsze aspektu żeglowania.

Skład zespołu:
Ireneusz Spyra - śpiew, ukulele barytonowe, melodyka
Leszek Kondzielnik - gitara elektryczna, śpiew
Szymon Szczepańczyk - mandolina, flety, bombarda, śpiew
Grzegorz Szczepańczyk - gitara basowa
Wojciech Świerczyński - perkusja

Wszystkich serdecznie zapraszamy na koncert grupy Szantana. Bilety w cenie 12 zł można nabyć w Klubie "Bis" Tro.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.