pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 30 marca 2011
  • wyświetleń: 4497

Dzień Teatru w Gimnazjum

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru . Z tej okazji szkolne koło teatralne w gimnazjum pod opieką pani Anny Kołacińskiej przygotowało "Żabusię" Gabrieli Zapolskiej. Ponadczasową komedię , której przesłanie doskonale odebrali widzowie.

W role głównych bohaterów wcielili się : Agata Jurczyk-jako tytułowa Żabusia, Karol Koczy jako Jan jej mąż, Angelika Wiera jako Mania, Justyna Lazarek jako sąsiadka, Marysia Jochem pokojowa, Adrianna Zaik - niania i Zuzia Przygrodzka- babunia. W roli Juliana zobaczyliśmy nauczyciela niemieckiego pana Macieja Szpejnę zaś w rolę dziadunia wcielił się nauczyciel wf pan Piotr Dąbkowski.

Międzynarodowy Dzień Teatru w Gimnazjum · fot. Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju


W przykładnej na pozór mieszczańskiej rodzinie intryga i kłamstwo głównej bohaterki ściągają na wszystkich sytuację, która wydaje się nie do rozwiązania. Widzowie próbowali razem z Żabusią odpowiedzieć sobie na pytania: Czy można kłamać nie szkodząc przy tym innym? Czy każdą prawdę należy odsłonić ?

Przygotowania do spektaklu trwały dwa lata. Na okoliczność dzisiejszej premiery (29 marca) sala 102 w Gimnazjum zamieniła się w scenę teatralną, na której scenografia, ukazująca wnętrze bogatego mieszczańskiego domu XIX w. dbałość o rekwizyty, kostiumy i wspaniała, pełna ekspresji gra aktorów, wprowadziły nas w epokę, której echa nie są obce i dziś.

Aktorzy zapewniają, że planują w najbliższym czasie co najmniej dwa spektakle dla środowiska. O miejscu i terminie będziemy informować.

źródło: Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.