pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 22 marca 2011
  • wyświetleń: 2448

Koncerty dla młodzieży w Muzeum

W poniedziałek, 21 marca, w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie odbyły się dwa koncerty dla młodzieży w ramach programu "Audycje szkolne" realizowanego przez Filharmonię Śląską w Katowicach.

Koncert dla młodzieży w Muzeum Zamkowym
fot. Błażej Chwieralski


Koncert dla młodzieży w Muzeum Zamkowym
fot. Błażej Chwieralski


Koncert dla młodzieży w Muzeum Zamkowym
fot. Błażej Chwieralski


W koncercie zatytułowanym "Muzyka rosyjska. Modest Musorgski, Mikołaj Rimski-Korsakow, Piotr Czajkowski, Sergiusz Rachmaninow, Aleksander Skriabin - wielcy przedstawiciele muzycznej Rosji." wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 1 w Pszczynie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

W koncercie wystąpili: Lubow Nawrocka - fortepian, Sebastian Nawrocki - fortepian, Adam Mokrus - skrzypce, Alina Urbańczyk-Mróz - sopran. O muzyce i kompozytorach w niezwykle ciekawy sposób opowiadała Kamila Kiełbińska.

Zgromadzona młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała koncertu, który zapoczątkował cykl "Audycji..." zaplanowanych na kolejne miesiące roku.

new / pless.pl
źródło: Muzeum Zamkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.