pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 1 marca 2011
  • 30 marca 2011
  • wyświetleń: 2075

Program Rozwoju Bibliotek

Za nami:

Do końca marca potrwa nabór uczestników do II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Zgłaszać się mogą biblioteki publiczne z gmin wiejskich, gmin wiejsko-miejskich oraz z gmin miejskich liczących do 20 tys. mieszkańców.

Program Rozwoju Bibliotek


Program wsparły władze województwa śląskiego. W maju 2010 roku zawarły "Partnerstwo na rzecz Rozwoju Bibliotek". Trójstronne porozumienie zostało podpisane przez: Zygmunta Łukaszczyka, wojewodę śląskiego, Bogusława Śmigielskiego, marszałka województwa śląskiego oraz Jacka Wojnarowskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Władze województwa zapowiedziały w nim wsparcie bibliotek, między innymi poprzez prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych.

Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, które daje bibliotekarkom i bibliotekarzom możliwość udziału w rozbudowanym i bardzo praktycznym systemie szkoleń oraz otrzymania sprzętu multimedialnego.

W I rundzie sprzęt informatyczny otrzymało 129 bibliotek z województwa śląskiego. Program jest zaplanowany na pięć lat - rozpoczął się w 2009 roku i potrwa do roku 2013. Więcej informacji na stronie: www.biblioteki.org.

new
źródło: Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.