pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 lutego 2011
  • wyświetleń: 3141

Przedszkolne Ekoludki w Grzawie

Już po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie wspólnie z Gminnym Przedszkolem Publicznym w Miedźnej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miedźnej z/s w Woli zaprosiła przedszkolaków z gminy Miedźna na konkurs ekologiczny. 8 lutego w Domu Socjalnym w Grzawie zjawiło się ponad 80 przedszkolaków z Woli, Góry, Frydka i Miedźnej gotowych na wspólne zmagania i dobrą zabawę.

Konkurencji było wiele, ale i dzieci wykazywały niespożyta energię. Najpierw scenę zapełniły przeróżne postacie bajkowe: Kaczka Dziwaczka, Kubuś Puchatek, Plastuś, Owieczka, Kotek i Szpak Mądrak. Były to oczywiście maskotki przedszkoli, które dzieci krótko przedstawiły. Następna konkurencja sprawdzała przyrodniczą wiedzę dzieci. Kolorowe baloniki pękały z hukiem pod wpływem patyczkowych szpikulcy, ujawniając różne zwierzątka, pod którymi kryły się zagadki. Dzieci oczywiście były świetnie przygotowane i z ogromną łatwością odpowiadały na pytania.

Przedszkolne Ekoludki w Grzawie · fot. GBP Miedźna z/s w Grzawie


Po wysiłku umysłowym pięciolatki przygotowywały się do ćwiczeń gimnastycznych, bo doskonale wiedziały, że „gimnastyka to fajna sprawa i zabawa”. Przedszkolaki z wielkim zapałem i energią tupały nóżkami, klaskały, skakały, a przy tym śpiewały. Ich entuzjazm udzielił się także jurorkom i zaproszonym gościom, którzy ochoczo przyłączyli się do wspólnej zabawy.

Równie sprawnie i szybko dzieci posprzątały las, w którym ktoś bardzo niegrzeczny porozrzucał papierki, szklane butelki i plastikowe pojemniki. Zebrane śmieci umieściły w odpowiednich koszach (zielony, żółtym i niebieskim). Skocznie i z emocjami przebiegała piąta konkurencja – dzieci pomogły pingwinkom zanieść po 3 jaja do gniazda.

Kolejne zadanie polegało na stworzeniu ze śmieci – plastikowych butelek, kartoników, kubeczkach po jogurtach – stwora, ekoluda. Przedstawiciele wszystkich drużyny z pomocą opiekunów, rodziców i dyrektorów wspólnie zbudowali ekologicznego ludzika, którego nazwano Śmiecio. W trakcie pracy nad ekoludem kibice prezentowali swoje zawołania i hasła.

Po krótkiej przerwie nastąpiła ostatnia konkurencja, czyli krótkie scenki teatralne, których podstawą były wiersze poetki dziecięcej Agnieszki Frączek.

Jurorki nie miały żadnych wątpliwości, że wszystkie dzieci wykazały się duża wiedzą, wielkim zaangażowaniem, wielkim talentem wokalnym i aktorskim, toteż nagrodziły wszystkich uczestników taka samą ilością punktów i wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce.

Wysiłek i zabawa uczestników zostały docenione oraz odpowiednio nagrodzone. Przedszkolne drużyny otrzymały piękne medale, dyplomy, książeczki oraz maskotki. Kibice, którzy w tym roku czynnie włączali się w konkurencje, w nagrodę otrzymali pluszowe maskotki. Praca nauczycieli została uhonorowana bogatymi zestawami pomocy edukacyjnych i zabawek dla dzieci oraz książkami i dyplomami. Dodatkowym bonusem były kosze do segregacji śmieci.

Nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Miedźnej, Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej, Bank Spółdzielczy w Miedźnej, Carbo Asekura S.A., Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Górze, Gminne Przedszkole Publiczne w Miedźnej i Rada Rodziców Przedszkola oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie.

Joanna Jarnot

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.