pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 lutego 2011
  • wyświetleń: 4150

OMBR: Z gwiazdą do szafy

Zakończyliśmy swą wigilijną opowieść. Zamknięty kolejny rozdział. Każde przedstawienie w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, to jakby podróż, podczas której poznajemy swoje słabości, walczymy z nimi. Ćwiczymy każde zdanie, każdy ruch. Poznajemy się wzajemnie. To podróżowanie zaczyna się już od października, bo tu wszystko idzie wolniej.

Niesamowite kreacje, każda rola to wiele pracy, ale i wiele radości. Dlatego gdy następuje ostatnie przedstawienie, łza w oku się kręci. Czas odbiera kolejny rozdział naszego życia. Ale pozostawia w pamięci to wszystko, co było.

A w tym roku jest, co wspominać. Aż 8 razy pojawiały się duchy – straszne widziadła, a Scrooge zmieniał się pod ich wpływem w lepszego człowieka.

OMBR: Z gwiazdą do szafy · fot. OMBR Pszczyna


Pierwszy raz, 20 grudnia wystąpiliśmy dla Gości z Niemiec. To już taka nasz utarta pra premiera.

Drugi występ w tym samym dniu odbył się Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie. Dla wychowanków tego Zakładu był to dzień uroczystej Wigilii. Po przedstawieniu, zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy z opłatkiem, rybą - jak w domu.

Trzeci występ – to nasz, wigilijny. W tym roku odbył się 22.12.2011. Najpierw uroczysta kolacja, a potem przychodzą rodzice i najbliżsi, zasiadają na naszej Ośrodkowej widowni i zaczyna się. To najbardziej emocjonalny występ, bo jeszcze emocje po wigilii , serce gorące od opłatka, a tu rodzice z łzami w oczach podziwiają.

Czwarty raz, 10 stycznia również w Ośrodku zagraliśmy dla zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Pszczyński – Pan Paweł Sadza, Burmistrz Pszczyny – Pan Dariusz Skrobol, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie – Pani Sonia Marekwia, Prezes Banku Spółdzielczego w Pszczynie – Pan Jacek Drzyzga, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Pszczynie – Pan Roman Chrószcz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie im. Janusza Korczaka – Pan Grzegorz Kuczera, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśle Wielkiej – Pan Mirosław Polok, wraz z delegacją Uczniów i Pedagogów, Dyrektor Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie – Starej Wsi – Pani Beata Jurczyga, wraz z delegacją Uczniów i Pedagogów, Pani Aleksandra Dudkowska wraz z delegacją Uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Godni goście, to i trema większa, ale mamy nadzieję, że występ był udany.

11 stycznia przenieśliśmy się z opowiadaniem na deski Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie również gościliśmy zaprzyjaźnione placówki oświatowe oraz ośrodki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Gdy odsłoniła się kurtyna zobaczyliśmy pełną widownię, wtedy my z łzami w oczach zaczęliśmy opowiadać. Bo nie ma nic cudniejszego jak fakt, że ktoś przyszedł nas oglądać.

A potem zaczęły się konkursy. 12 stycznia wzięliśmy udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Jasełek Suszec 2011. Zdobyliśmy Grand Prix Specjalne.

Natomiast 20 stycznia pojechaliśmy do Żywca i zdobyliśmy pierwsze wyróżnienie podczas Przeglądu Widowisk Jasełkowych Placówek Opiekuńczo Wychowawczych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

27 stycznia znów powróciliśmy z naszym wigilijnym opowiadaniem do ukochanego Pszczyńskiego Centrum Kultury. Przedstawienie było dedykowane dla wszystkich chętnych. Publiczność nas nie zawiodła. Bardzo dziękujemy.

I tak zakończyliśmy to nasze kolędowanie. Teraz włożymy gwiazdę do szafy i będziemy czekać na przyszły rok.

W imieniu OMBR
Bernadeta Jonkisz
terapeuta zajęciowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.