pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 13 stycznia 2011
  • wyświetleń: 5375

W przedszkolu o historii papieru

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 21 w Pszczynie dowiedziały się jak powstaje papier". Interesujące zajęcia przeprowadzono w placówce.

W przedszkolu o historii papieru


Papier - cudowny wynalazek, który (mimo galopującego postępu technicznego) ciągle jest cenny. Wynaleziony w Chinach - do Europy dotarł dopiero w XII wieku n.e. Pierwszą fabrykę papieru otwarto we Włoszech w 1276 roku. Pierwsza papiernia w Polsce powstała we Wrocławiu w 1493 roku.

W Przedszkolu Publicznym Nr 21 w Pszczynie, dzieci już też potrafią "produkować" papier.
Realizując koncepcję naszego przedszkola - uczenie przez działanie, w cyklu zajęć "Historia książki", w dniu 11 stycznia odbyły się warsztaty dla dzieci "Jak powstaje papier".

W trakcie zajęć, które były dla dzieci wspaniałą zabawą, przedszkolaki poznawały sposób czerpania papieru, mogły samodzielnie wykonać własną, niepowtarzalną kartkę, w której zatopione płatki kwiatów nadawały jej niepowtarzalny charakter, barwiły papier starą techniką japońską, odbijały pieczęcie lakowe oraz sprawnie posługiwały się gęsim piórem w celach dekoracyjnych.

W przedszkolu o historii papieru · fot. A. LCh.


W ten niekonwencjonalny sposób, dzieci mogły przekonać się jak wiele pracy wymaga "wyprodukowanie" jednej kartki, a kolorowa książka z bajkami ma ich tak wiele - więc chyba teraz będziemy je bardziej szanować.

Każde dziecko samo wykonało swoją pracę na wszystkich stanowiskach. Tego dnia dumnie opuszczały przedszkole zabierając na pamiątkę do domu własnoręcznie wyczerpany papier, odbitą pieczęć lakową, barwioną starą techniką japońską kartkę papieru oraz samodzielnie, gęsim piórem narysowany szlaczek lub napisane swoje imię. W przedszkolu został pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobyte dziś umiejętności naszych dzieci.

A. LCh.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj