pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 8 grudnia 2010
  • wyświetleń: 3903

Przedszkole: Jesienne pożegnanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj

Jesień pokazała nam się już w swoich pięknych kolorowych szatach, a ostatnio także - nie da się nie zauważyć - nadeszła zima.

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 21 postanowiły, że w sposób szczególny pożegnają tegoroczną jesień. Od początku września dzieci we wszystkich grupach wykonywały różnorodne prace z wykorzystaniem darów przyrody, które były eksponowane w holu przedszkola, aby mogli je obejrzeć rodzice. Bogactwo jesiennych darów pozwala dzieciom na rozwijanie procesów poznawczych, zmysłów, wyzwalanie pozytywnych emocji. Przyniesione przez dzieci owoce i warzywa, a także kasztany i żołędzie wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy. Stały się również okazją do rozwijania wielu umiejętności dzieci, takich jak: słowne opisywanie, przeliczanie, dzielenie na sylaby, określanie głoski na początku wyrazu, rozpoznawanie za pomocą wzroku, dotyku, smaku oraz wielu innych umiejętności. Wszystkie dzieci wiedzą, że owoce i warzywa są źródłem witamin dlatego z chęcią je zjadają. Zajęcia te stały się inspiracją do inscenizacji słowno-muzycznej "Jesienne pożegnanie," w wykonaniu wszystkich grup naszego przedszkola. Ostatniego listopada w ten atrakcyjny sposób utrwalaliśmy wiadomości, które dzieci zdobywały w przedszkolu.

Przedszkole: Jesienne pożegnanie · fot. A.Lch


Inicjatorką "Jesiennego pożegnania" była nauczycielka grupy II - Pani Mirka Rejowicz. W pomoc w organizację inscenizacji zaangażowali się wspaniali, zawsze niezawodni Rodzice naszych przedszkolaków. Na tle pięknie wykonanej scenografii, która była dziełem mamy - Pani Anny Jochemczyk, w specjalnie przygotowanych na tę okazję opaskach na głowach, które wykonała również jedna z mam - Pani Dominika Chrzan - dzieci z grupy II recytowały wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Następnie każda grupa miała możliwość przedstawienia swoich zdolności aktorskich, wokalnych i recytatorskich. Na koniec wszystkie przedszkolaki zatańczyły "jesienny kujawiaczek".

Najważniejsze jest to, że dzieci chętnie w takich przedsięwzięciach biorą udział, przebierają się, z zaciekawieniem wcielają się w role, to prawdziwi mali aktorzy. Wielkie brawa i uśmiechnięte buzie, były nagrodą za wspólny wkład w twórczy rozwój dzieci oraz wspieranie ich przy odkrywaniu tajemnic tego świata.

A.Lch

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie" podaj