
pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie
REKLAMA
Rozrywka
- 21 września 2010
- wyświetleń: 2466
Brać Strzelecka w Pszczynie
W minioną niedzielę 19 września w Pszczynie odbyły się obchody 15-lecia reaktywacji Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.
Podczas uroczystej mszy św. w kościele pw. Wszystkich Świętych poświęcony został sztandar Okręgu Śląskiego. Jego hetman, Tadeusz Żyła odebrał gratulacje z rąk burmistrza Pszczyny Krystiana Szostaka.
W rozegranych na strzelnicy pszczyńskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego zawodach w strzelaniu do tarczy sztandarowej zwyciężył starosta tarnogórski Józef Korpak, a w strzelaniu do kura Remigiusz Żyła. W uroczystościach w Pszczynie wzięło udział 17 kurkowych bractw strzeleckich z całej Polski.
new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna
REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.