pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 5 lipca 2010
  • wyświetleń: 2732

Zaśpiewali dla powodzian

Białe piórko sfrunęło na scenę… powoli. Puchate, malutkie, ale mimo ogromnych emocji, wszyscy go zauważyliśmy. Białe piórko, może nic nie znaczące dla innych, dla nas było uśmiechem Anioła Stróża. Niby nic. a łza się w oku kręciła. Bo każdy musi nieść swe brzemię, niejednych w tym roku przerosło – chcieliśmy im pomóc. Wszyscy im pomogliśmy – my na scenie – Wy na widowni. A białe piórko szepnęło Brawo!!!

29 czerwca już po raz drugi pracownicy Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie stanęli do walki z mikrofonami. Stanęli i odśpiewali tak, jak potrafili najlepiej, piosenki czeskiego barda – Jaromira Nohavicy.

Zaśpiewali dla powodzian


Tym razem wszystko jakoś tak na szybko – mało prób, a czas gnał do przodu. Ale przyświecał nam ważny cel – chcieliśmy pomóc osobom poszkodowanym w tegorocznej powodzi. A potrzeby są ogromne. Mieliśmy obawy, że nie uda nam się zebrać tylu ludzi dobrej woli, którzy - po pierwsze wysłuchają naszego koncertu, a po drugie wspomogą ten szczytny cel.

Nasze obawy były nieuzasadnione. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą inicjatywę. Sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury była wypełniona niemalże po brzegi, cudownie. Podczas koncertu dało się odczuć specyficzną więź. Jeden cel, który wszystkich nas połączył – dobrze, że jesteście – kochani ludzie dobrej woli.

Ogromne podziękowanie należą się również naszym kochanym Muzykom, bez których najprawdopodobniej koncertu by nie było, a na pewno nie przybrał by takiej formy. Są to niesamowici ludzie.

Dziękujemy:
- Szymonowi Szczepańczykowi – jeden z pomysłodawców całego koncertu, grający na: kontrabasie, gitarze i flecie poprzecznym;
- Pawłowi Kukli wraz z zespołem w składzie: Arek Pieronek – gitara basowa, Kajtek Adamczyk – perkusja, Mateusz Witoszek – gitara. Paweł zaaranżował połowę piosenek wykonanych przez nas. A każdą próbę, jak i koncert wzbogacał nowymi muzycznymi pomysłami. Dla nas, amatorów, była to niesamowita uczta muzyczna jak i zaszczyt móc śpiewać i grać z takimi Muzykami.
- Tomkowi Marcowi – za cudowną grę na skrzypcach;

Szczególne podziękowania składamy Dyrekcji i Pracownikom Pszczyńskiego Centrum Kultury. Dziękujemy za wszelką przychylność, której doświadczyliśmy już niejednokrotnie. Szczególnie niskie ukłony ślemy w stronę Darka Pecyny, dla którego amatorzy na scenie to pewnie podwójna praca, ale z uśmiechem i z stoickim spokojem jak anioł stróż, czuwał nad dobrym przebiegiem koncertu. Był dla nas fachowym wsparciem.
Dziękujemy również Pawłowi Stalmachowi – za zaangażowanie w naszą inicjatywę;
Partnerami tejże imprezy byli: Caritas Archidiecezji Katowickiej, Urząd Miasta Pszczyna, Pszczyńskie Centrum Kultury, agencja reklamy Artisco z Goczałkowic-Zdroju.

W imieniu OMBR:
Bernadeta Jonkisz
Autor zdjęć:
Katarzyna Krawczyk

Dołączając się do podziękowań, pragnę ze swojej strony podkreślić bardzo dobrą współpracę z Władzami Miasta Pszczyna oraz z Wydziałem Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Pszczyna w zakresie naszego starania się o pozwolenie na zbiórkę publiczną na rzecz powodzian oraz umieszczeniem plakatów na słupach ogłoszeniowych. W tej materii spotkaliśmy się z ogromną życzliwością, otwartością i pomocą . Serdecznie dziękuję.

Jeszcze raz słowa podziękowania kieruję w stronę Pszczyńskiego Centrum Kultury z Panem Dyrektorem na czele za nieodpłatne udostępnienie obiektu i wszelkie przejawy życzliwości jakie odbieraliśmy.

Słowa podziękowania kieruję również w stronę agencji reklamy Artisco z Goczałkowic-Zdroju. Wydrukowane przez tą agencję plakaty informowały o naszym koncercie, a nieodpłatny charakter tej usługi był swoistym wkładem na rzecz powodzian.

Szczególne podziękowania składam moim Pracownikom – tym, którzy wystąpili na scenie oraz tym, którzy rozprowadzali cegiełki lub w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i rozliczenia zbiórki publicznej. W niedługim czasie do publicznej wiadomości podamy sumę zebranych pieniędzy wraz ze sposobem ich wydatkowania. Pełną informację chcemy podać po przekazaniu zebranych środków osobom poszkodowanym w tegorocznej powodzi. Mogę w tym miejscu stwierdzić, że wielkość zebranej kwoty pozytywnie nas zaskoczyła.

To zaskoczenie było dziełem Ofiarodawców oraz Widzów, którzy bardzo licznie zgromadzili się na koncercie. Wolnych miejsc było bardzo niewiele, a biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy spośród widzów zajmowali miejsca stojące, stąd można mówić o niemalże 100% obsadzie widowni. Za ten Państwa udział, bez którego zbiórka nie odniosłaby swojego skutku, a koncert nie miałby sensu oraz za frekwencję - dziękujemy. Jest to dla nas swoista nagroda. Obrazy związane ze spontanicznymi reakcjami Państwa na wykonywane utwory oraz z długimi oklaskami pozostaną długo w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy.

Piotr Kowalski – Dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.