pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 8 września 2009
  • wyświetleń: 26064

Za nami Żubrowisko 2009

W niedzielę 6 września na pszczyńskim rynku po raz szósty odbyło się Żubrowisko – czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych. W tegorocznym przeglądzie zagrało sześć zespołów wybranych spośród 20 zgłoszonych do tegorocznej imprezy.

Za nami Żubrowisko 2009


Zwycięzcą tegorocznej edycji został zespół Pomau Live Band, który oprócz nagrody Starosty Pszczyńskiego otrzymał również nagrodę, którą jest udział w jednym z programów w TVS, natomiast nagrodę Burmistrza Pszczyny otrzymał zespół KFM.

O nagrodę Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny walczyły:

Awaria Podwozia - Tyski band, który tworzy za pomocą wokalu, trąbki, perkusji, gitary, basu i klawiszy. Znudzeni standardowymi nutami szukają własnej melodii życia. Swój spokój i równowagę czerpią ze znaku trzech kolorów: żółto - zielono - czerwonego reggae. w swym dorobku mają występy z takimi zespołami jak Indios Bravos, Izrael czy Tabu.

Black Orange - Zespół powstał w Katowicach przed dwoma laty. Tworzy go szóstka przyjaciół. mają różnorodne upodobani muzyczne. ich alternatywne brzmienia cechują się mocno brzmiącymi gitarami i perkusją oraz subtelnymi dźwiękami skrzypiec i wiolonczeli. Całość oplatają pozornie smutne choć optymistyczne teksty. Do największych osiągnięć zaliczają udział przeglądach muzycznych w takich miastach jak Zabrze, Olsztyn, Mikołów czy Grodzisk Mazowiecki.

Grind - Zespół z trzyletnim stażem pochodzi z Wyr k. Mikołowa. Inspiracją dla ich rockowych brzmień był początkowo zespół Dżem. Grają bo kochają to robić. Swoją muzyką chcą zaciekawić publiczność oraz przekazać swój szacunek dla prawdziwego rocka. Zagrali już kilkadziesiąt koncertów na tym etapie nie planują poprzestać.

Jimmy Hates You - Kontrowersyjna mieszanka muzyki disco, rocka oraz elektro. Reprezentują miasto Katowice, skąd przyjechali w składzie: Sebastian, Andrzej, Damian, Łukasz i Mirek. Zagrali już kilkadziesiąt koncertów w klubach jak i na otwartym powietrzu. Teraz czas zaprezentować się pszczyńskiej publiczności.

KFM - Najmłodszy stażem zespół z Kobióra/Tychów powstał przed rokiem, jednak na swoim koncie ma już tytuł laureata na festiwalu "Ku Przestrodze" im. Ryśka Riedla. Ich muzyka to mieszanka rocka, bluesa, reggae i funk; obecny skład zespołu ukształtował się w bieżącym roku.

Pomau Live Band - Górnośląski, awangardowy projekt muzyczny. istnieją od 2007 roku, choć w bieżącym roku nastąpiła przemiana z kapeli hip-hopowej na mozaikę stylów. zespół zakwalifikował się do finału konkursu na suport przed TQ a także do finału przeglądu zespołów Generacja w Mysłowicach.

Za nami Żubrowisko 2009 · fot. Zbigniew Żupa


W pierwszej kolejności zespoły uczestniczyły w warsztatach muzycznych w zakresie wokalu, gitary i perkusji, a następnie zagrały na pszczyńskim rynku. Impreza zakończyła się występem Silver Samurai oraz gwiazdy wieczoru, którą w tym roku był zespół Cree.

new / pless.pl

Źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.