pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2009
  • 26 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 9924

Dni Pszczyny: otwarte strzelanie

Podczas tegorocznych Dni Pszczyny odbyły się dwa otwarte strzelania organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie i Burmistrza Pszczyny.

Dni Pszczyny: otwarte strzelanie
Kurkowe Bractwo Strzeleckie


Pierwsze w sobotę, 22 sierpnia od 10.00 dla mieszkańców zorganizowane zostały zawody o Puchar Burmistrza Pszczyny. Z odległości 50 metrów można było strzelać z karabinku 5,6 mm. W niedzielę o 14.00 rozegrany został turniej dla Kurkowych Bractw Strzeleckich z Polski o prestiżową numerowaną miniaturkę Ławeczki z Daisy - nr 3.

W niedzielę o 11.00 po raz pierwszy na pszczyńskim rynku odbyła się Intronizacja Króla Kurkowego, a o 12.00 Msza Święta w Kościele Wszystkich Świętych za Króla i Pszczynę. O godzinie 14.00 przygotowano strzelanie królewskie.

Natomiast wieczorem, o 19.30 na dużej scenie Pszczyna pożegnała Europejskiego Króla Strzelców Historycznych Tadeusza Żyłę, który wkrótce odda tytuł w Belgii. Tadeusz Żyła piastował tę najwyższą funkcję w EGS przez trzyletnią kadencje.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.