pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 sierpnia 2009
  • 24 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 14196

Dni Pszczny: Monety z Księżną Daisy

Podczas tegorocznych Dni Pszczyny mieszkańcy naszego miasta jako pierwsi mogli zakupić aż trzy nowe numizmaty wybite przez Mennicę Śląską w Pszczynie.

Dni Pszczny: Monety z Księżną Daisy


We współpracy z Muzeum Zamkowym w Pszczynie ukazała się moneta o nominale 20 marek polskich z wizerunkiem księżnej Daisy von Pless na awersie i widokiem na pszczyński zamek na rewersie. To bez wątpienia niezwykła pamiątka dla każdego miłośnika historii naszego miasta oraz dla turystów, którzy odwiedzą w najbliższym czasie Muzeum Zamkowe.

Nominał 100 marek polskich widnieć będzie z kolei na monecie z wizerunkiem Wojciecha Korfantego. Moneta ukaże się z okazji uhonorowania tej wybitnej dla historii Górnego Śląska postaci ogłoszeniem roku 2009 Rokiem Wojciecha Korfantego. Numizmat ten będzie pierwszym z cyklu monet upamiętniających 90 rocznicę wybuchu Powstań Śląskich. Kolejne monety tego cyklu również wybije Mennica Śląska w Pszczynie. Przedsięwzięcie wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Wreszcie podczas Dni Pszczyny 2009 swą oficjalną premierę miała wybita na zlecenie Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej moneta o nominale 4 Żubry. Numizmat zawierają wizerunek żubra i nazwę "Pokazowa Zagroda Żubrów" na awersie i herb miasta na rewersie.

Wszystkie monety wybite zostały w tombaku.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.